یکی از گزینه های مهم در خرید کانکس نکته تعمیر در محل است. هر کانکس بعد حدود 5 تا 10 سال نیاز به تعمیرات کلی دارد. البته می توان گفت که این سازه ها علاوه بر تعمیر نیاز به تغییرات هم دارند.

برای مثال بعد از گذشت مدت زمانی می خواهید با توجه به سلیقه خود این تغییرات را انجام دهید. مثلا آشپزخانه یا سرویس بهداشتی احداث کنید.

تعمیرات کانکس

به طور کلی تعمیرات کانکس شامل چند مورد کلی می شود که هر کدام را به صورت کامل توضیح می دهیم. این سازه ها در دو بخش می توانند تعمیر شوند.

  1. بدنه خارجی
  2. نمای داخلی

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

تعمیرات کانکس (نمای داخل)تعمیر نمای داخلی کانکس

یکی از تعمیرات مهم و اساسی در این سازه، تعمیر در نمای داخلی کانکس است. برای این تعمیر یا تغییر نیاز است ابتدا آسیب شناسی صورت گیرد. دلیل خرابی توسط تکنسین مربوطه شناسایی شود.(تعمیرات کانکس)

اما می توانیم بگوییم به طور کلی خرابی در نمای داخلی کانکس در دو صورت اتفاق می افتد.

از بین رفتن دیواره های داخلی

این خرابی ممکن است به دلیل رطوبت باشد. البته این مورد فقط در سازه هایی اتفاق می افتد که جنس داخلی دیواره های آن از ام دی اف باشد. در این شرایط ابتدا باید محل نشت آب را شناسایی کرد.

بعد از شناسایی باید به وسیله ایزوگام یا چسب های آبندی آن محل را تعمیر کرد. بعد از تعمیر نوبت به تعویض دیواره های داخلی می رسد. (انواع کانکس)

آتش سوزی

آسیب دیگری که ممکن است داخل یک کانکس را تهدید کند آتش سوزی نام دارد. در این شرایط ممکن است عایق های جداره ها از بین برود. در صورت بروز این مشکل باید دیواره های سوخته از نوع عایق کاری کرد.

بعد از عایق کاری باید دیواره ها را نیز تعویض کرد. البته درنمای داخلی یک سازه احتمال بروز خرابی های دیگری نیز وجود دارد. مانند: تخریب توسط خود شخص یا خرابی در ابزار آلات. البته این اتفاق ها به ندرت پیش می آید.

تعمیرات کانکس (بدنه خارجی)تعمیر بدنه خارجی کانکس

یکی دیگر از موارد تعمیر در یک سازه، تعمیر و ترمیم بدنه خارجی است. این مورد به طور معمول در کانکس ها کارگاهی اتفاق می افتد. این شرایط به دلیل جا به جایی های زیاد و همچنین برخورد با ماشین آلات صنعتی به وجود می آید. (تعمیرات کانکس)

در صورت بروز این اتفاق ها کانکس باید بازدید حضور شود. کارشناس باید از نزدیک سازه را مشاهده کند و میزان خرابی را بررسی کند. باید تشخیص داده شود که قسمت تخریب شده نیاز به تعویض دارد تا تعمیر.

در این شرایط تعمیرات انجام می شود. با رنگ کاری و تکنیک های آخر کانکس مانند روز اول می شود. البته اگر جنس سازه شما کامپوزیت یا چوبی باشد کمی شرایط متفاوت می شود.

در این صورت احتمال تعویض قطعات بالاتر می رود. به دلیل اینکه در این نوع کیوسک ها زیبایی ظاهری بسیار مهم است. در صورت تخریب تعمیر بدنه خارجی آن ها بسیار مشکل است.

علاوه بر این دو مورد کلی که درباره آن ها توضیح دادیم، تعمیرات جزیی نیز در این نوع سازه ها وجود دارد. نمونه ای از این تعمیرات را به اختصار توضیح می دهیم.

بیشتر بخوانیم : کانکس اداری

تعمیر درب و پنجره کانکس

این نوع تعمیر در درب ها و پنجره ها به ندرت اتفاق می افتد. خیلی کم پیش می آید تا درب و پنجره یک سازه دچار خرابی شود. یکی از مواردی که باعث آسیب رسیدن به درب و پنجره می شود هنگام بادهای شدید و یا طوفان می باشد.

به این صورت که امکان دارد درب کانکس باز باشد و با برخورد لولا ها دچار آسیب شوند. شاید هم در طول مدت زیاد و استفاده بسیار دستگیره ها دچار خرابی شوند. این تعمیرات به راحتی انجام می شود و دیگر نیاز نیست با تیم فنی تماس بگیرید.

با استفاده از یک تعمیرکار معمولی یا حتی خودتان می توانید تعمیر را انجام دهید.

تعمیر کفپوش کانکس هاتعمیر کفپوش کانکس

در تمام این سازه ها از نوعی استفاده شده است. حالت های مختلفی دارند. این کف پوش ها می توانند از نوع ضد آب باشند، و یا از نئوپان یا ام دی اف و یا سنگ و سرامیک.(کانکس پیش ساخته)

اگر کف پوش شما از نوع ضد آب باشد. احتمال خراب شدن آن بسیار پایین است. به دلیل این که با برخورد آب و رطوبت دچار فرسودگی و پوسیدگی نمی شوند. این نوع کف پوش ها بسیار مقاوم هستند.(تعمیرات کانکس)

اگر نوع کف پوش شما از جنس نئوپان و یا ام دی اف باشد، احتمال از بین رفتن آن در سال های زیاد وجود دارد.حال اگر این نوع کف پوش شما دچار آسیب شد بهتر است هنگام تعویض از نوع ضد آب آن استفاده کنید. در این صورت عمر بالاتری دارد.تعمیرات کانکس

نوع دیگر کفپوش های مورد استفاده سرامیک است. در این نوع احتمال خرابی وجود ندارد. مگر این که در حین جا به جایی شکسته شوند. در این صورت ممکن است نیاز به نصب مجدد داشته باشد.

مقرون به صرفه بودن تعمیرات کانکس

پاسخ این سوال به موارد زیادی بستگی دارد. نوع آسیب ، محل قرارگیری کانکس و موارد دیگر. برای مثال اگر سازه شما دچار یک آسیب کلی شود. مثلا آتش سوزی یا سقوط. یا این که سازه شما فاصله زیادی با شهر دارد.

در این شرایط بسیار مقرون به صرفه است که یک سازه نو تهیه کنید. بعد از این کار می توانید سازه را به عنوان ضایعات بفروشید.

اگر آسیب سازه جزیی باشد مثلا: درب و پنجره ها آسیب دیده باشند. یا کفپوش ها نیاز به تعمیر داشته باشد. تعمیر آن بسیار مقرون به صرفه است.

زمانی که برای تعمیر نیاز استمدت زمان تعمیر کانکس

تعمیرات در این سازه ها نیاز به زمانی خاص دارد. نمی توان برای آن زمان مشخصی تعیین کرد. اگر تعمیر جزیی باشد به راحتی یک روزه انجام می شود.اما اگر سازه نیاز به یک تعمیر کلی داشته باشد و نیاز به حضور تیم فنی باشد. زمان بیشتری لازم است.تعمیرات کانکس

تعمیرات کانکس در یک شهر دیگر

این موضوع نیز امکان پذیر است. شما می توانید سازه خود را به شهری دیگر منتقل کنید. بعضی از تعمیر ها به این انتقال نیاز دارند. اما در مواقعی که تعمیر در حد دستگیره و یا درب و پنجره باشد نیاز به این کار نیست.

این جا به جایی دارای هزینه های بالایی است. التبه لازم به ذکر است که برخی از سازه ها نیز امکان جا به جایی ندارند. مثلا در سازه های دو طبقه یا دوبلکس سازه برای مقاومت بیشتر به فوندانسیون متصل می شود. در این صورت نمی توان آن را جا به جا کرد.(کانکس فروشگاهی)

نکته دیگری که بسیار اهمیت دارد این است که آیا همه سازه ها قابل تعمیر هستند؟ باید بگوییم که بله تقریبا تمام سازه ها قابل تعمیر هستند. اما ممکن است در شرایطی این تعمیرات کمی سخت و تخصصی باشد.

بسیاری از خرابی ها را نیز خودتان می توانید تعمیر کنید. فقط کافی است تا قطعات مورد نظر را تهیه کنید و کار تعمیر را انجام دهید.

جمع بندی نهایی

زمانی که میخواهید از یک سازه جدید استفاده کنید، نحوه نگهداری و نوع استفاده از آن بسیار مهم است. اگر بتوانید تمام استاندارد های نگه داری را رعایت کنید، دیر تر نیاز به تعمیر پیدا می کنید.

اما اگر در شرایطی هم نیاز به تعمیر داشتید می توانید بدون هیچ نگرانی این کار را انجام دهید. قبل از خرید سازه مطمئن شوید که تیم فنی آن برای تعمیرات در محل حاضر می شوند. این نکته بسیار مهم است.

به دلیل اینکه در تعمیرات خاص و پیچیده حضور تیم فنی بسیار مهم است. برای داشتن اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.تعمیرات کانکس

Rate this post