کانتینر اداری

کانتینر اداری اتاقک هایی هستند که به عنوان اداره و یا محل کار کارمندان استفاده می شوند. گاهی ممکن است یک ارگان برای ایجاد فضایی بیشتر بخواهد از فضاهای اضافی خود استفاده کند.

در این شرایط میتوان با خرید یک کانتینر این فضا را ایجاد کرد. از این نوع سازه ها می شود با امکانات مختلف استفاده کرد.

حتی اگر فضای کمی در اختیار دارید، می توانید با قرار دادن دو کانتینر روی هم از آن ها به عنوان یک سازه دو طبقه استفاده کنید.

در کانتینر های دو طبقه اداری میتوان از طبقه اول به عنوان محل استقرار کارکنان استفاده کرد. طبقه دوم هم میتواند مخصوص اتاق مدیریت، اتاق برگذاری جلسات و غیره باشد. (کانکس)

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

نحوه استفاده از کانتینر های اداری

نحوه استفاده از کانتینر ها به گونه ای است که بعد از عیب یابی های آهنگری کانتینر مورد نظر باید عایق بندی شود. عایق بندی مناسب برای استفاده از این نوع سازه ها بسیار مناسب است.

علت این موضوع این است که بتوان از آن ها در سرما و گرمای شدید به راحتی استفاده کرد.

در مرحله بعد در صورت نیاز پارتیشن بندی انجام می شود. با استفاده از یک آهنگر ماهر درب و پنجره ها مشخص و بریده می شود.

بعد از مرحله عایق بندی نوبت به استفاده از کف پوش مناسب میرسد. در این زمینه با توجه به نوع کاربری نوع کفپوش انتخاب می شود. بعد از قرار دادن کف پوش مناسب نوبت به امکانات دیگر می رسد. این امکانات شامل سیستم برق و لوله کشی است. (کانکس انباری)

بعد از انجام تمام این عملیات کانتینر قابل بهره برداری می شود.

تفاوت کانتینر اداری و کانکس اداریتفاوت کانتینر اداری و کانکس اداری

 • استحکام بسیار بالای کانتینر نسبت به کانکس
 • کانتینر عمر بالاتری نسبت به کانکس دارد
 • کانتینر ها قابلبت بازسازی و تعمیر چندباره دارند.
 • از نظر عایق بندی کانتینر نسبت به کانکس ایمن تر است.
 • کانتینر ها در برابر ضربه و حادثه های احتمالی ایمن تر هستند.
 • قابلیت چند باره جا به جایی در کانتینر ها وجود دارد.
 • (کانکس آماده)

یکی از دلایلی که استفاده از این نوع سازه ها را متداول کرده است، قابلیت جا به جایی آن ها است. شما می توانید هر زمانی که نیازی به آن نداشتید از محل مورد نظر آن را خارج کنید.

برای استفاده از کانتینر به عنوان یک محیط اداری باید یکی از انواع کانتینر را انتخاب کنید. تولید کنندگان برای رفع نیاز مشتری ها کانتینر ها را در انواع مختلف و متنوعی تولید کرده اند.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا تعدادی از آن ها را بررسی کنیم.

انواع کانتینر

کانتینر 20 فوت: این نوع کانتینر که به عنوان کانتینر 6 متری نیز معروف است، به طور معمول در حمل و نقل در قطار و کشتیرانی استفاده می شود. استفاده از این نوع سازه ها به دلیل حمل و نقل راحت کالا ها وایمنی بالایی که دارند مرسوم شده است.

کانتینر 40 فوت: سازه 40 فوتی تقریبا معادل با 12 متر است. در صنعت حمل و نقل کاربرد بسیاری دارد. استفاده از سازه های بزرگ برای حمل و نقل کالاها باعث می شود تا عمل یک پارچه سازی به درستی انجام شود.

بعد از پایان یافتن مدت زمان استفاده از این مدل کانتینر ها برای حمل و نقل کالاها می توان از آن به عنوان اتاقک های اداری استفاده کرد. البته همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم ، برای استفاده از این سازه ها باید مراحل مختلفی را طی کنید.

موارد تاثیر گذار در کانتینر اداریموارد تاثیر گذار در کانتینر اداری

طراحی این نوع سازه ها با توجه به ابعاد و محل قرارگیری انجام می شود. اما عواملی دیگری نیز در این امر موثر هستند. مانند:

 1. تعداد افرادی که در این دفتر مستقر می شوند
 2. نوع کاربری که شامل اداری و یا دفتر می شود
 3. نوع خدمات ارائه شده در این سازه ها بسیار مهم است
 4. (کانکس پلیس)

با در نظر گرفتن این فاکتورها و با رعایت کردن قوانین می توانید در کوتاه ترین زمان یک دفتر کار مناسب داشته باشید. در طراحی این نوع سازه ها بسیار مهم است که هر بخش تداخلی در بخش دیگر نداشته باشد. ارتباط همه قسمت ها باید به آسانی انجام شود.

پنجره ها باید به گونه ای قرار بگیرند که نور کافی به داخل بتابد. البته باید از ابزار مناسب نورپردازی نیز استفاده کرد. با استفاده از این روش ها می توانید یک محیط مناسب برای کارمندان خود فراهم کنید.

کانتینر اداری دو طبقه

نکته مهمی که وجود دارد این است که می توانید کانتینر اداری را در نوع دو طبقه نیز داشته باشید. اما در نظر داشته باشید که در نوع دو طبقه پلان شما می تواند کمی متفاوت باشد. برای مثال می توانید از طبقه پایین به عنوان اتاق کارکنان استفاده کنید و در طبقه بالا اتاق مدیر و اتاق جلسات را قرار دهید. در ادامه تو ضیح می دهیم که حتی می توانید از این سازه ها در نوع دو قلو نیز استفاده کنید.

به همین دلیل است که تعداد زیادی از سازمان ها و ارگان ها، کارکنان خود را در یک سازه پیش ساخته مانند کانتینر مستقر می کنند. به دلیل پیش رفت تکنولوژی می توانند یک فضای اداری را در کوتاه ترین زمان ممکن بسازند. ساخت و ساز های سنتی هم زمان زیادی لازم دارد و هم شامل هزینه های هنکفتی می شوند.

استفاده از این نوع کانتینر های اداری می تواند صرفه جویی خوبی در هزینه و زمان باشد.

نکات مهم در ساخت کانتینر ادارینکات مهم در ساخت کانتینر اداری

 1. در این مقاله قصد داریم در چند مورد کوتاه نکته های مهم در ساخت و تولید کانتینر های اداری را توضیح دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.
 2. در بسیاری از مواقع به دلیل اینکه سازه در ابعاد بزرگی ساخته می شود، می توانید مونتاز قطعات را به محل اجرا منتقل کنید. در این صورت می توانید کانتینر را در محل مورد نظر بهم متصل کنید.
 3. حتی در صورت انتقال هم می توانید سازه را در همان محل از هم جدا کنید، به محل جدید منتقل کنید و دوباره نصب کنید.
 4. در هنگام ساخت ، تولید و استفاده از این نوع کانتینر ها نیاز به گرفتن مجوز از هیچ ارگانی ندارید.
 5. در ساخت کانتینر های اداری نیاز به پی ندارید.
 6. این نوع سازه هم مانند دیگر سازه های پیش ساخته دوست دار محیط زیست هستند. یعنی تمام مصالح آن به راحتی قابل تجزیه می شوند.
 7. با توجه به نوع کاربری و سلیقه خود می توانید رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 8. در صورتی که دیگر نیازی به سازه نداشتید می توانید آن را تغیر کاربری دهید. حتی میتوانید آن را به عنوان سازه دست دوم بفروشید.
 9. در شرایط بد اقتصادی با خرید این نوع سازه ها می توانید در هزینه های موجود صرفه جویی کنید.
 10. (کانکس فروشگاهی)

انواع کانتینر های اداریانواع کانتینر های اداری

اگر بخواهی سازه های اداری را دسته بندی کنیم می توانید آن ها را در دو دسته ساده و لوکس قرار دهیم.

کانتینر اداری ساده: این نوع سازه یک سازه پیش ساخته ای است که با توجه به نوع کاربری آن که می تواند اتاق کارمندان و یا یک دفتر اداری ساده باشد، امکانات فراوانی ندارد.

کانتینر اداری لوکس: همانطور که از نام آن مشخص است، خدماتی که در آن ارائه می شود از نوع خاص هستند. اما علاوه بر فعایلت های انجام شده در آن نوع مراجعه کنندگان نیز بسیار اهمیت دارد. در این نوع سازه ها نمای بیرونی باید شیک و مجلل باشد.

اما در نظر داشته باشید اگر به دنبال استفاده از این نوع سازه های لوکس هستید قدری هزینه های شما افزایش پیدا می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کانیتنر اداری با ما همراه باشید.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

Rate this post