کانتینر دوبلکس

کانتینر دوبلکس ، به طور حتم تا به حال جعبه های فلزی که برای حمل و نقل کالا از آن ها استفاده می شود را دیده اید. از این سازه ها در صنعت حمل و نقل چه دریایی و چه زمینی برای جا به جایی آسان کالا ها استفاده می شود.

از نظر شکل ظاهری این نوع کانتینر ها مکعب های مستطیلی هستند که معمولا بعد از حمل کالا با روش تغییر کاربری از آن ها استفاده های مجدد می شود. (کانکس)

گاها دیده شده است از آن ها به عنوان انباری در سطح شهر استفاده شده است. اما با ایجاد کمی تغییر در بدنه آن ا می توان از آن ها در کاربرد های مختلف دیگری نیز استفاده کرد. یکی از این نوع کاربری ها مسکونی و یا ویلایی است.

امروزه به دلیل هزینه های بالای ساخت و ساز استفاده ازاین سازه ها به عنوان کانتینر های دوبلکس بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با استفاده از این سازه ها می توانید یک ویلای دوبلکس و یا یک دفتر اداری دو بلکس داشته باشید.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

ساخت کانتینر ویلایی دوبلکس

برای داشتن یک ویلای کانتینری دوبلکس ابتدا باید محل قرارگیری آن بررسی شود. زمانی که شما به فضای زیادی نیاز دارید اما محل قرار گیری کانتینر شما کوچک است می توانید از آن با کاربری دوبلکس استفاده کنید.

یکی از مواردی که بسیار مهم است این موضوع است که باید راهی برای حمل ویلا به محل مورد نظر وجود داشته باشد. در غیر این صورت باید از ابتدا ویلا را در محل مشا ساخت. برای ساخت یک کانتینر دوبلکس ابتدا کاربری و انداز آن را مشخص کنید و بقیه ماجرا را به کارشناسان حرفه ای ما بسپارید.

انواع کاربری های کانیتنر های دوبلکس

این نوع سازه های دوبلکس دارای کاربری های متفاوتی هستند. پر کاربرد ترین آن ها نوع مسکونی و اداری است.

  • کانتینر دوبلکس اداریکانتینر اداری دوبلکس

در بسیاری از موارد پیش می آید که متراژ محل مورد نظر شما کوچک است. اما شما برای انجام فعالیت های خود به فضای بزرگی با اتاق های زیاد نیاز دارید. این شرایط در بخش های اداری بیشتر اتفاق می افتد.

در این شرایط می توانید به راحتی از کانتینر های دوبلکس استفاده کنید. به گونه ای که اگر برای قسمت اداری از آن ها استفاده می کنید می توانید طبقه اول را محل قرارگیری کارمندان قرار دهید. از طبقه بالا به عنوان اتاق مدیریت و یا اتاق برگذاری جلسات استفاده کنید.

با کمی تغییر در این سازه ها می توانید یک فضایی با نور گیر عالی و تهویه مناسب داشته باشید.فقط کافی است با یک آهنگر حرفه ای همکاری کنید و با توجه به قرارگیری سازه جای مشخص درب و پنجره ها را مشخص کنید و از یک فضای عالی لذت ببرید.

  • کانتینر دوبلکس مسکونی

یکی دیگر از موارد استفاده این سازه ها در بحث مسکونی است. با توجه به اینکه داشتن یک ویلای دوبکس مورد توجه خیلی زا مردم قرار گرفته است. و با توجه به این که ساخت و ساز های سنتی دارای زمان و هزینه بالایی هستند. میتوانید به راحتی با استفاده از این سازه ها یک ویلای دوبلکس شیک داشته باشید.

فضای قرار گیری سازه را مشخص کنید و تعیین کنید که می خواهید ویلای شما دارای چه امکاناتی باشد. می توانید از طبقه پایین به عنوان اتاق پذیرایی و آشپزخانه استفاده کنید و از طبقه بالا برای قرار گیری اتاق خواب ها. هر طبقه می تواند دارای یک سرویس بهداشتی مجزا باشد.

حتی می توانید نوع کابینت بندی آشپزخانه و محل استفاده یخچال و آبگرمکن را انتخاب کنید. اما در نظر داشته باشید تمام این شرایط با توجه به مساحت فضای شما است. برای رسیدن به طبقه دوم می توانید از راه پله استفاده کنید. این راه پله ها هم می توانند در داخل کانتینر تعبیه شوند و هم از بیرون آ دسترسی داشته باشید. (کانتینر اداری)

مزایای استفاده از کانتینر دوبلکس

استفاده از این نوع سازه ها دارای مزیت های مختلفی است. در این مقاله شما را با تعدادی از آن ها آشنا می کنیم.

  1. مقاومت در برابر زلزله

یکی از بارز ترین ویژگی های این نوع سازه ها مقاومت آن ها در برابر زلزله است. به دلیل استفاده از مصالح سبک و رعایت تمام نکات استاندارد این نوع سازه ها مقاومت بالایی در برابر زلزله دارند.

یکی از نکاتی که در این مقاومت بسیار اهمیت دارد این است که. با توجه به سبک بودن مصالح استفاده شده در آن ها امکان ایجاد خرابی در صورت زلزله بسیار کم است. اما اگر خرابی هم اتفاق بیفتد به دلیل سبک بودن وزن این مصالح خطرات جانی کسی را تهدید نمی کند.

  1. صرفه جویی در زمان و هزینه

با توجه به این که ساخت و ساز های سنتی علاوه بر زمان هزینه های زیادی نیز دارند. در بسیاری از موارد بهتر است از آن ها استفاده نشود. کانتینر دوبلکس گاهی ممکن است زمان کافی برای ساخت یک سازه با روش سنتی نداشته باشید، در این شرایط استفاده از این نوع سازه ها بسیار توصیه می شود.

گزینه مهم دیگر بعد از زمان هزینه های مصرفی است. استفاده از این نوع سازه ها تا حدود قابل توجهی هزینه های شما را کم می کند. حتی بعد از استفاده می توانید آن سازه را با توجه به قیمت روز به عنوان یک سازه دست دوم بفروشید و مقداری از سرمایه خود را بازگردانید. (کانکس اداری)

  1. سرعت در تولید و اجرا

این نوع سازه ها سرعت بالایی در ساخت و تولید دارند. برای مثال شما اگر بخواهید از یک سازه پیش ساخته استفاده کنید می توانید در کمتر از یک روز خرید را انجام دهید و از سازه خود استفاده کنید. حتی اگر بخواهید سازه را با توجه به سلیقه شما بسازند و طراحی خاصی برای آن داشته باشید این زمان کمتر از 3 ماه طول می کشد.

بعد از طراحی و تولید سازه مورد نظر تیم فنی برای اجرای آن در محل حاضر می شوند. اتصالات لازم را انجام میدهند و سازه شما قابل استفاده است.

  1. قابلیت جا به جایی

نکته قابل توجهی که در این سازه ها وجود دارد قابلیت جا به جایی و حمل و نقل آن ها است.کانتینر دوبلکس اما باید در نظر داشته باشید که سازه هایی که به صورت دو و یا چند طبقه هستند قابلیت جا به جایی را ندارد.

این موضوع به این دلیل است که برای امنیت بیشتر این سازه ها طبقه اول آن ها از طریق فوندانسیون به زمین متصل می شود. این موضوع باعث می شود تا سازه شما در برابر زلزله و باد های شدید امنیت کافی را داشته باشد و با آن ها همسو نشود.

  1. قابلیت فروش به عنوان سازه دست دوم

گاهی ممکن است زمان استفاده از سازه شما به پایان رسیده است. می توانید سازه خود را به صورت دست دوم بفروشید. نکته قابل توجهی که باید در نظر بگیرید این است که قیمت این سازه ها با توجه به نرخ روز استفاده می شود. می توانید مقدار بیشتری از سرمایه خود را برگردانید. (کانکس دوبلکس)

جمع بندی نهایی

اگر شما هم از آن دسته از کسانی هستید که علاقه مند به داشتن یک ویلای دوبلکس هستید. می توانید با استفاده از این سازه ها به رویای خود دست یابید. این سازه ها از نظر هزینه و زمان بسیار مقرون به صرفه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

Rate this post