کانتینر رستوران

کانتینر رستوران یکی از سازه های پر طرفدار و مناسب برای شروع یک کسب و کار است . در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی بیشتر آن بپردازیم .

برای آشنایی با این سازه و کسب اطلاعات درباره آن با ما همراه باشید .

کانتینر (cantiner) یک سازه مستحکم فلزی به شکل مکعب مستطیل است . این سازه برای جابه جایی کالا در فاصله های دور استفاده میشود . کانتینر در مسیرهای دریایی ، زمینی و هوایی و با استفاده از کشتی ، کامیون ، قطار و هواپیما قابل انتقال است .

(کانکس)انتقال کالا به وسیله کشتی و در مسیرهای دریایی سابقه طولانی مدتی دارد . در گذشته نیز محصولات مختلف میان کشورها منتقل میشدند اما این انتقال روند بسیار طولانی و خطرناکی داشت . به دلیل همین طولانی و خطرناک بودن این کار بسیار گران و پر هزینه بود و باعث میشد کالاهای انتقال داده شده نیز قیمت زیادی داشته باشند .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

انتقال محصولات از طریق کانتینر

اما امروزه محصولات با سرعت در میان کشورها و فاصله های دور منتقل میشوند . یکی از دلایل این سرعت و امنیت کانتینرها هستند . نقش کانتینر در این انتقال تا جایی پررنگ است که پیدایش آن ها را انقلابی در صنعت حمل و نقل میدانند .

کانتینرها در ابعاد ثابت و استاندارد جهانی در دسترس هستند .و همچنین دارای یک برگ سبز نیزمیباشند . این برگ سبز نقش معاینه فنی را برای کانتینر ایفا مینماید .

در صورت به اتمام رسیدن مدت زمان این برگ سبز و عدم تمدید دوباره آن کانتینر دیگر برای جابه جایی کالا قابل استفاده نیست.

اما در اکثر مواقع حتی با به پایان رسیدن برگ سبز کانتینرها سالم هستند. و میتوان از آن ها برای کارهای دیگری استفاده کرد.

کانیتنر فروشگاهی یکی از تغییر شکل های محبوب و پرطرفدار کانتینر است.که از آن برای ارائه کالا و خدمات استفاده میشود .

با توجه به تعریف بالا کانتینر رستوان زیرمجموعه کانتینر فروشگاهی است . قبل از استفاده های دیگر از کانتینر ابتدا باید آن را تغییر کاربری داد . (کانکس پلیس)

تغییر کاربری کانتینرتغییر کاربری کانتینر

همانطور که میدانید برخلاف کانکس کانتینر از ابتدا برای اقامت و یا استفاده مستقیم انسان ساخته نشده است . اما کانتینر برای مناسبِ این امر شدن باید یک سری مراحل را طی کند .

در ادامه این مراحل را با هم مرور خواهیم نمود .

کانتینر دیواره ها و سقف مستحکمی دارد ، وجود این دیواره ها و سقف یک گام بزرگ در رسیدن به یک سازه است. و این مساله باعث میشود تا حد زیادی در دست یابی به کانتینر رستوران جلو رفته باشیم . کانتینر رستوران در مرحله اول شما باید طرح و مدل ذهنی خود را به یک معمار و یا متخصص این حوزه انتقال دهید و به ترسیم یک نقشه بپردازید .

تاکید میشود که رسم نقشه داخلی و خارجی باید حتما به یک فرد خبره در این زمینه سپرده شود . با توجه به این که کانتینر قرار است به عنوان رستوران مورد استفاده واقع شود باید دارای بخش هایی مثل آشپزخانه برای آماده سازی غذا و سرویس بهداشتی برای شستن دست نیز باشد . این نکات هنگام رسم نقشه باید در نظر گرفته شوند . (کانکس اداری)

در گام بعدی شما باید کانتینر را طبق نقشه ترسیم شده آماده کنید . این آماده سازی شامل مراحل مختلفی میشود .

ساخت در و پنجره کانتینر

ابتدا باید قسمت های مربوط به در و پنجره که در نقشه مشخص شده اند برش داده شود . کانتینرها ابعاد استاندارد و مشخصی دارند ، با این حال اگر در نظر دارید به فضای بیشتری دسترسی پیدا کنید این امر به سادگی ممکن است .

برای رسیدن به این فضای بیشتر میتوان از کانتینر دوقلو یا دوبلکس استفاده کرد .

برای آن که یک کانتینر دوقلو داشته باشیم باید دو کانتینر هم اندازه را در کنار هم قرار داده و سپس دیواره های طولی آن ها را برش دهیم . در مرحله بعد دیواره های دو کانتینر به خوبی به هم جوش داده میشوند . پس از برش پنجره ها اگر در نقشه اتصالی به منظور تشکیل دیوار وجود دارد انجام میشود . این اتصال با استفاده از قسمت های جدا شده کانتینر انجام میشود .

تشکیل و جداسازی دیوار برای جداسازی قسمت هایی مثل آشپزخانه و سرویس بهداشتی مناسب است .

کانتینر جنس فلزی دارد و این امر باعث شده است تا رسانای خوبی برای گرما باشد . برای جلوگیری از رسانا بودن کانتینر باید عایق سازی کانتینر به خوبی و کامل انجام شود . کانتینر رستوران عایق سازی یکی از مراحل مهم و قابل توجه است ، این کار باعث میشود تا تبادل گرمایی کانتینر و محیط به حداقل برسد و برای گرمایش و سرمایش فضا با مشکل مواجه نشویم .

در یک کانتینر رستوران باید امکاناتی مثل گاز ، هود ، یخچال و… تعبیه شود . برای این کار ابتدا لازم زیرساخت های مربوط به آن را آماده کنیم . انجام سیم کشی برق ، لوله کشی گاز و آب از مهمترین زیرساخت ها هستند . (کانکس مسکونی)

اگر در کانتینر رستوران سرویس بهداشتی هم تعبیه شده است. باید فکری برای تامین آب و نیز تخلیه آب شود .

طراحی فضای بیرونی کانتینر رستورانطراحی فضای بیرونی کانتینر رستوران

شاید شما هم مثل بسیاری از افراد فکر کنید کانتینرها ظاهر مناسبی برای قرار گیری در محیط های شهری ندارد . اما امروزه میتوان با بهره گیری از دانش معماری و کمی خلاقیت ظاهر بسیار زیبایی برای کانتینر رستوران ساخت . جذب مشتری رابطه مستقیمی با افزایش درآمد دارد و این مساله در راه اندازی یک کسب و کار بسیار مهم است .

ظاهر کانتینر رستوران اولین چیزی است که به نظر می آید و پس از آن کیفیت غذا و سرویس دهی توجه مشتری را جلب میکند . تامین نور رستوران به شکل مناسب و قرار دادن کانتینر در محیطی که آفتاب بتواند بخشی از نور مورد نیاز را تامین کند. یکی دیگر مسائلی است که باعث جلب توجه و رونق گرفتن رستوران میشود .

بیشتر بخوانیم : کانکس آماده

مزایای استفاده از کانتینر رستورانمزایای استفاده از کانتینر رستوران

استفاده از کانتینر رستوران در مقایسه با سایر روش های راه اندازی یک کانتینر رستوران مزایایی دارد .

سرعت یکی از مهمترین ارمغان های خرید کانتینر رستوران است . نصب و انتقال کانتینر رستوران به محل مورد نظر شما کمتر از جند ساعت زمان خواهد برد . البته در صورت سفارش ساخت کانتینر رستوران ، ممکن است از یک هفته تا یک ماه به زمان نیاز داشته باشیم . (کانکس مدیریتی)

کانتینر رستوران نسبت به خرید ، ساخت و یا حتی اجاره یک سازه سنتی برای راه اندازی رستوران بسیار مقرون به صرفه تر است. به علاوه درهمه مکان ها امکان ساخت یک بنا با مصالح معمول وجود ندارد اما کانتینر رستوران را میتوان تقریبا به همه جا انتقال داد .

کانتینر رستوران قابل جابه جایی است و میتوان از آن حتی به عنوان رستوران سیار نیز استفاده نمود . استحکام بالای این کانتینر تا جایی است که حتی میتوان از آن به عنوان یک سازه ضد زلزله یاد کرد .

با توجه به نکات ذکر شده شما میتوانید تصمیم بگیرید که استفاده از کانتینر تا چه اندازه برای شما و کسب و کارتان مفید و مناسب است .

نکات قابل توجه در سفارش و یا خرید کانتینر رستوراننکات قابل توجه در سفارش و یا خرید کانتینر رستوران

قبل از آن که اقدام به سفارش و یا خرید کانتینر رستوران کنید باید بدانید قرار است. کانتینر در چه محیطی قرار بگیر ، محل قرار گیری کانتینر باید به گونه ای باشد که امکان حمل سازه تا آنجا وجود داشته باشد .

اگر به هر دلیل با محدودیت در فضا مواجه هستید بهتر است از کانتینر رستوران دوبلکس استفاده نمایید . توجه کنید که برای بالا رفتن استحکام کانتینر رستوران دوبلکس و نیز افزایش مقاومت سازه در برابر طوفان و بادهای شدید باید آن را به وسیله صفحه ستون به زمین محکم کنید . (کانتینر رستوران)

لازم است مجوزهای مربوطه از شهرداری و مراجع ذی صلاح اخذ شود تا خللی در روند انجام کار به وجود نیاید . فضای داخلی کانتینر رستوران باید به شکلی باشد که امکان قرارگیری مشتریان و سرویس دهی به آن ها فراهم باشد .

اگر محیط بیرونی کانتینر رستوران این امکان را دارد بهتر است ، تعدادی میز و صندلی برای سرویس دهی در محیط خارج از رستوران قرار دهید .