کانتینر مدیریتی

در این مطلب قصد داریم به یکی از زیرمجموعه های کانتینر اداری که کانتینر مدیریتی است بپردازیم . برای آن که اطلاعات بیشتری درباره این سازه به دست آورید با ما همراه باشید . کانتینر یک سازه مستحکم فلزی به شکل مکعب مستطیل است . از این سازه برای انتقال کالا و محصولات متفاوت در فاصله های دور و اغلب برون مرزی استفاده میگردد .

استحکام بالای این سازه باعث شده است تا امنیت کالاهای درون آن تا حد زیادی تامین شود . (کانکس) و این محصولات را در برابر  خیس شدن ، رطوبت گرفتن ، پوسیدگی ، شکستن و خرابی محافظت میکند . عمر مفید این سازه بسیار زیاد است اما پس از اتمام مدت اعتبار برگ سبز آن در صورتی که امکان تمدید دوباره وجود نداشته باشد . نمیتوان از آن برای انتقال کالا استفاده کرد .

اینجاست که میتوان با تغییر کاربری ، از کانتینر برای موارد دیگری نیز استفاده نمود . کانتینر میتواند ماده اولیه خلق بسیاری از سازه های قابل جابه جایی و ثابت باشد . انواع مختلف این سازه ها برای موارد متنوعی مصروف واقع میشوند . یکی از این موارد ، کانتینر اداری و کانتینر مدیریتی است .

کانتینر مدیریتی برای استقرار و فعالیت مدیران در نظر گرفته میشود. و بیشتر از بقیه بخش ها در معرض دید قرار دارد . همانطور که میدانید وجود بخش مدیریت در هر مجموعه ای الزامی است . این مجموعه یاد شده میتواند محیطی کاری ، آموزشی ، نظامی و … باشد .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

نکات قابل توجه در کانتینر مدیریتینکات قابل توجه در کانتینر میریتی

قبل استفاده از هر نوع کانتینر پیش ساخته باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا در ادامه کار با مشکلی مواجه نشوید .

ابتدا باید بدانید قرار است کانتینر مدیریتی در چه مکانی قرار بگیرد و محیط قرار گیری کانتینر چه شرایط اقلیمی دارد . چرا که در هر محیطی کانتینر باید شرایط خاصی را دارا باشد . به طور مثال اگر کانتینر مدیریتی قرار است در محیطی مرطوب و با بارندگی زیاد قرار بگیرد. باید سقف شیروانی داشته باشد و بهتر است کمی هم از سطح زمین بالاتر باشد .

پس از آن باید کانتینر مدیریتی چه ابعادی باید داشته باشد . با وجودی که کانتینر در اندازه های ثابت 20 فوت و 40 فوت در دسترس است اما اگر نیازمند ابعاد بزرگتری هستید نگران نباشید . میتوان با اتصال دو یا چند کانتینر به هم به این ابعاد بزرگتر دست یافت ، البته در این اتصال و تولید ابعاد جدید نیز محدودیت وجود دارد . چرا که انتقال سازه به محل با ماشین صورت میگیرد و باید محدودیت های حمل و نقل را هم در نظر داشت.

انواع اتصالات در کانتینر مدیریتی

توجه کنید اگر قرار باشد اتصالات در محل صورت بگیرد میتوان به ابعاد بزرگتری هم دست یافت.اما پس از این کار دیگر انتقال سازه ساده خواهد بود . همانند دیگر انواع کانتینر میتوان با قرار دادن دو کانتینر روی هم یک سازه دوبلکس تشکیل داد . و در هر طبقه آن بخش های متفاوتی را تعبیه نمود . (کانکس معدن)

قبل از آن که اقدام به تهیه کانتینر مدیریتی نمایید. بهتر است بدانید که قرار است چه ملزوماتی را در آن قرار دهید . در یک کانتینر مدیریتی جاگیری متناسب تمام ملزومات اداری مد نظر است .

در کانتینر مدیریتی میتوان بخشی را برای اتاق کنفرانس در نظر گرفت. تا کار برای برگزاری جلسات و گردهمایی های مسئولان راحت تر باشد . بسته به اینکه قرار است در روز چند ساعت را در کانتینر باشید میتوانید در آن سرویس بهداشتی هم تعبیه نمایید .

با وجودی که امکان تعبیه سرویس بهداشتی و آبدارخانه در کانتینر مدیریتی نیز وجود دارد. امابسته به سلیقه و نیازتان میتوانید از آن چشم پوشی کنید . از آن جایی که احتمالا در کانتینر مدیریتی یک منشی برای هماهنگ کردن کارها نیز ساکن میشود میتوان بخشی را با پارتیشن یا دیوار برای استقرار منشی و مراجعه ارباب رجوع جدا کرد .

اگر در نظر دارید که کانتینر مدیریتی تان به بخش خاصی از فضا مشرف باشد باید در جاگذاری آن دقت نمایید . البته میتوان کانتینر مدیریتی را در ارتفاع قرار داد یا از کانتینر مدیریتی دوبلکس استفاده نمود. تا علاوه بر دسترسی به ابعاد بیشتر امکان اشراف به تمام فضای اطراف را نیز داشته باشید . (کانکس رستوران)

کانتینر مدیریتی دوبلکس

با وجودی که استفاده از کانتینر مدیریتی دوبلکس در همه جا ممکن است اما اگر با محدودیت فضا مواجه باشید. استفاده از کانتینر دوبلکس توصیه میشود . کانتینر مدیریتی یک سازه لوکس است و عموما مدیران ، مسئولان و افراد مهم در آن حضور میابند پس طراحی محیط داخلی و بیرونی آن از اهمیت بالایی برخوردار است .

اگر در قسمتی که کانتینر قرار دارد کانتینر و یا کانکس های دیگری نیز به منظور فعالیت های دیگر وجود دارند . باید طراحی بیرونی آن هم متفاوت باشد . و این طراحی باید به نحوی باشد که تفاوت کانتینر مدیریتی با سایر سازه ها در نگاه اول مشخص باشد .

با وجود موارد ذکر شده طراحی کانتینر تا حد زیادی بستگی به خود مشتری و بودجه ای در نظر گرفته شده دارد .

یکی از نکات مهم در استفاده از کانتینر توجه به محیطی است که سازه باید در آن مستقر شود . از آنجا که سازه باید با ماشین های سنگینی نظیر تریلی و جرثقیل منتقل شود. محیط انتخابی شما نیز باید این امکان را داشته باشد .

طراحی بیرونی و درونی سازه تا حد زیادی بستگی به خود شما دارد. اما مشورت با یک طراح و کانتینر باعث میشود تا سازه نهایتا بیشتر شبیه چیزی که مد نظر شماست باشد . (کانکس نگهبانی)

مزایای استفاده از کانتینر مدیریتیمزایای استفاده از کانتینر مدیریتی

کانتینر و کانکس سازه های پیش ساخته ای هستند که بسیار با سازه های سنتی متفاوتند و مزایایی دارند. که در ادامه به آن میپردازیم .

کانتینر مدیریتی به عنوان یک دفتر مدیریت مصروف واقع میشود. اگر اسکان مدیران و مسئولان در هر بخشی یک اسکان موقت و یا نیازمند جابه جایی باشد استفاده از کانتینر مدیریتی بهترین گزینه است .

چرا که این سازه را به راحتی میتوان جابه جا کرد و به مکان جدید انتقال داد . یکی دیگر از مزایایی که سبب ترجیح کانتینر مدیریتی به سازه های سنتی شده است هزینه بسیار پایین آن است . با این انتخاب شما میتوانید تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید .

در پایان کار نیز امکان فروش سازه را به عنوان یک کالای دست دوم خواهید داشت . این کار کمک میکند تا بخشی از هزینه های اولیه بازگردد . علاوه بر موارد ذکر شده ، دسترسی -چه خرید و چه سفارش و ساخت- به کانتینر مدیریتی بسیار سریع است .

روند انتقال و نصب سازه بسته به فاصله محیط مد نظر تا کارخانه در چند ساعت امکان پذیر است . البته اگر قصد سفارش و ساخت سازه را هم دارید این کار میتواند در مدت زمانی بین یک هفته تا یک ماه انجام شود .

بیشتر بخوانیم : کانکس دوبلکس

سازه های کانتینری از استحکام بالایی برخورداند . به طوری که حتی در برابر زلزله هم مقاومند و گفته میشود که عمر مفید آن ها حتی از سازه های سنتی هم بیشتر است . با این وجود اگر قصد استفاده از کانتینر دوبلکس را دارید باید آن را با استفاده صفحه ستون به زمین متصل نمایید . تا سازه در برابر طوفان و بادهای شدید نیز مقاومت لازم را پیدا کند .

نمای خارجی و طراحی داخلی کانتینر مدیریتینمای خارجی و طراحی داخلی کانتینر مدیریتی

شاید شما هم مانند بسیاری افراد تصور کنید که سازه های کانتینری از زیبایی لازم برخوردار نیستند. و تناسبی با محیط های رسمی ندارند . اما این طور نیست ، امروزه به لطف پیشرفت معماری میتوان داخل و خارج کانتینر مدیریتی را طوری دیزاین کرد که هیچ چیز کم از سازه های سنتی نداشته باشد .

اصولا کانتینر پنجره های بزرگ و نمای بیرونی متفاوت تری از سایر کانتینرها دارد .

در طراحی نمای خارجی این سازه از کامپوزیت که انعطاف پذیری بالایی دارد استفاده میشود. و برای کامل کردن این کار از ورق گالوانیزه و رنگ الکترواستاتیک استفاده میگردد .

مهم است که در تغییر کاربری کانتینر عایق سازی دیواره ها و ایزولاسیون سقف به درستی و کامل انجام شود . تا دمای داخلی کانتینر با محیط بیرونی به تعادل نرسد .و همچنین باران و برف به سازه آسیب نزند و راهی برای ورود به کانتینر پیدا نکند .

همچنین کف کانتینر نیز باید به وسیله ، تخته 18 میل که پوشش پی وی سی دارد محکم سازی شود . البته تمام موارد بالا بستگی به سلیقه و نظر مشتری دارد . همچنین اگر موارد گفته شده با هزینه ای که شما در نظر گرفته اید همخوانی ندارد میتوانید از متریال دیگری استفاده کنید .

بهتر است برای طراحی داخلی از یک فرد خبره در این حوزه کمک بگیرید. تا محیط داخلی کانتینر که فضای کار شماست و احتمالا ساعات زیادی را در طی روز در آن میگذرانید برای شما آرامش و حس خوبی را به ارمغان بیاورد .

Rate this post