تعریفی که برای این کانکس تعریف می شود این است که همان کانکس های معمولی را تصور کنیم .و سپس یک یا دو طبقه روی آن قرار می دهند که از این طریق به شیوه ای شبیه به دوبلکس مانند بودن می باشد. طراحی ساره این نوع از کانکس پیش ساخته به گونه ای است که بایستی دقیق و کامل باشد.

کانکس دوبلکس

ستون های کانکس پایین کانکس دوبلکس باید به قدری محکم و مستحکم باشد تا مشکلی برای کانکس در شرایطی مثل باد های شدید یا زلزله پیش نیاید.کانکس دوبلکس اداری یکی از پراستفاده ترین نوع کانکس دوبلکس است.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

از آنجایی که بخش مدیریت از بخش کارکنان جدا بوده است در این صورت بهتر و سریع تر کارها را با نظم وهماهنگی متعامل تر پیش می برند.

مشخصات کانکس دوبلکسمشخصات کانکس دوبلکس

در کانکس دوبلکس ابعاد و اندازه ها و محل ساخت آن ها حتی جا و مکان و از همه لحاظ باهم دیگر متفاوت است. به دلیل این که نکات اقلیمی و محل استفاده نیز می بایست در انتخاب نوع مصالح و مواد مورد نیاز لحاظ شود.

در کانکس دوبلکس امکان جا به جایی و حمل آن می باشد که در این رابطه باید به نکته این که در کانکس ها مسکونی طبقات دیگر قابل جا به جایی و حمل کردن را داشتند.

ولی در کانکس دوبلکس قابلیت حمل و جا به جایی وجود ندارد. و دلیل این امر نیز اتصال به فوندانسیون و از طرفی اتصالات دائمی طبقه های دوم به طبقه های اول می باشد.زیرا در حالت دوبلکس مبحث پایداری سازه استقامت آن در هنگام باد های شدید و طوفان مطرح می گردد.

که ممکن است اکر چنین اتفاقی نیوفتد پایداری و استقامت دچار مشکل شود. و مشکلات عظیمی اتفاق بیوفتد و در حالت یک طبقه چنین موضوعی حائز اهمیت نیست. به همین دلیل می بایست سازه و ساختمان از پی فوندانسیون متصل گردد .

و حتی سقف طبقه اول برای اینکه صدای رفت و آمد افرادی که در طبقه دوم قرار دارند به پایین انتقال ندهد. زیرا این امر باعث آزار و اذیت می شود و مشکل از ساخت و رعایت نکات سازه می باشد. باید به روش عرشه فولادی بتن ریزی شود که این موضوع نیز یکی از موانعی است.

که از جا به جایی و حمل و نقل سازه از این امر جلو گیری می کند. زیرا همانگونه که می دانید بتن دارای وزن زیادی بوده و جا به جایی آن نیازمند جرثقیل های بسیار بزرگ است. و چون حجمشان بالا و سنگین است باید از چنین جرثقیل هایی برای حمل آن انجام شود. و یا اینکه بایستی کف بتنی تخریب شود.

مزایای کانکس دوبلکسمزایا کانکس دوبلکس

از مهم ترین و پر اهمیت ترین نکته در مورد مزایای کانکس دوبلکس ایجاد فضای بیشتر و همچنین از لحاظ رفاهی بهتر از انواع کانکس ها و حتی چشم انداز بودن آن می توان اشاره کرد. که این کار از طریق قرار گیری دو طبقه روی هم بر روی یکدیگر مقدور می گردد. این موضوع در حالتی جایز اهمیت است که محیط شما پر درخت باشد .

که اندازه ی حیاط و باغ شما و اطراف کانکس دوبلکس در حالت یک طبقه باشد. که با درختان بلند احاطه شده باشد. و هر گونه دید و منظر مناسبی به چشم انداز های کوه یا دشت را از شما می گیرد.

شاید بتوان به ایجاد یک تراس دلنشین و نورگیر و زیبا برای همنشینی کاربرد منحصر به فردی داشته باشد.

معایب کانکس دوبلکسمعایب کانکس دوبلکس

یکی از اصلی ترین معایب کانکس دوبلکس غیر قابل حمل بودن آن نسبت به سازه های یکی طبقه بوده است. زیرا در این نوع سازه به علت ارتفاع زیاد نسبت به کانکس های دیگر می بایست. دارای تمهیداتی برای پایداری بنا در برابر طوفان و باد های شدید صورت می گیرد.

که این نوع تمهیدات شامل از فوندانسیون و ساخت اسکلت سازه به صورت شبکه ای . که این کار نیز باعث از بین رفتن و نابودی دو قابلیت اصلی یک کانکس که همان قابلیت حمل و ساخت در کارخانه می گردد. به طور کامل باید گفت که کانکس دوبلکس از محل باید ساخته شود و آماده شود. و همچنین نمی توان آن را از محلی به محل دیگر نقل مکان کرد.

در حالیکه در نمونه های یک طبقه در کارخانه تولید و سپس به محل دیگر منتقل می گردد. و بارها را نیز می توان محل قرار گیری آن را تغییر داد این امر باعث می شود .که مانع حمل و جا به جایی آسان آن شود و در مقایسه با کانکس های دیگر هم شرایط متفاوتی دارد. و هم در این جا به جایی ممکن است دچار مشکل شود.

بیشتر بخوانیم : کانکس رستوران

کاربرد کانکس دوبلکس

کاربرد کانکس دوبلکس

از یک کانکس دوطبقه که بر روی یکدیگر قرار دارند و بین این طبقات سرویس بهداشتی مجزا و پیش ساخته دوطبقه طرحی شده است. و برای هر طبقات امکانات جداگانه ای از جمله سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفته می شود. و ستون های طیقه پایین وظیفه تحمل و انتقال بار طبقه دوم به زمین و فوندانسیون را برعهده دارد.

دلیل ساخت چنین بناهایی دلایل های متفاوتی دارد . از جمله استفاده از فضایی که برای ساخت داریم یا از ایجاد دید . و منظر مناسب از طبقه برای مناطقی که دارای چشم انداز مناسبی در کانکس دوبلکس از دیگر دلایل آن نیز تمرکز واحد های اداری و مدیریتی بوده است. که در برخی مواقع طبقه پایین اتاق کارمندان و طبقه بالا برای اتاق جلسات و دفتر مدیر عامل در نظر گرفته می شود. (کانتینر)

این کار باعث تحصیل در انجام ادارات امور اداری می گردد زیرا تمامی واحد ها در یک محل بوده است. و فرایند هایی نظیر بروکراسی و دیوان سالاری تا حد زیادی اصلاح و امور اداری با سرعت بیشتری پیش روی می کند. و در عین حال نظارت بر کار کارمندان و مسئولین و پرسنل نیز راحت تر و بادقت بیشتری بوده است بدین شکل صورت می گیرد.

قیمت کانکس دوبلکسعوامل موثر در قیمت کانکس دوبلکس

درباره قیمت کانکس دوبلکس باید در نظر گرفت که از لحاظ هزینه با روش یک طبقه تفاوت چندانی ندارند. و مانند دو سازه یک طبقه محاسبه می شود اما کمی در حدود 10 درصد نیز از آن بیشتر است.

زیرا در این روش می بایست ستون ها و اسکلت بندی سازه به خصوص طبقه پایین قوی تری در نظر گرفته شود.

تا تحمل بار طبقه دوم را به خوبی داشته باشد . از این رو هزینه های ساخت اسکلت آن نسبت به سازه یک طبقه بیشتر بوده است.

که درنهایت منجر به افزایش 10 درصدی قیمت کل می گردد. این در حالی اتفاق می افتد که بسیاری از خریداران تصور می کنند.

سازه از دو طبقه در حالت پیش ساخته قیمت کمتری را نسبت به یک طبقه دارد. در حالیکه طبق توضیحات ارائه شده آنچه در عمل اتفاق می افتد عکس این موضوع می باشد .زیرا یک سری تجهیزات را چون همان داخل کارخانه باید تولید شود دچار افزایش قیمت این محصول می شود.

مساحت کلی آن ریخته می شود دیگر جرثقیل های معمولی توان بلند کردن آن را بصورت یکجا ندارند . و همین امر باعث می شود تا هزینه بیشتری پرداخت شود و حتی باید از جرثقیل های بزرگتری استفاده شود. در صورتی شاید یک مقداری هزینه کمتر باشد که قطعات را جدا جدا کنند .

و این امر باز پیشنهاد نمی شود ولی می شود که از این جهت نیز هزینه کمتری را در نظر گرفت.

خرید کانکس دوبلکس

خرید کانکس دوبلکس یکی از گزینه های افرادی است که قصد خرید کانکس را دارند ، به همین منظور در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم .

امید است تا توجه به نکات آمده در ادامه به شما جهت آشنایی و خرید یک سازه مناسب کمک کند . (کانتینر) کانکس یک سازه پیش ساخته است که انواع متفاوت و مصارف مختلفی دارد .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

مزایای خرید کانکس دوبلکسمزایای خرید کانکس دوبلکس

کانکس ها سازه هایی هستند که استحکام بالایی دارند . این استحکام بالا سبب میشود تا امنیت افراد حاضر در آن و اموالی که در سازه قرار گرفته است تا اندازه زیادی تامین شود .

عمر مفید کانکس ها از خانه و سازه های سنتی بیشتر است. و میتوان گفت این سازه ها در برابر سیل و زلزله نیز مقاوم هستند .

کانکس دوبلکس با قرار دادن دو کانکس روی یک دیگر ساخته میشود . در محیط هایی که با محدودیت فضا مواجه هستید استفاده از کانکس دوبلکس مفید واقع میشود . یکی دیگر مزایای خرید کانکس دوبلکس سرعت در دستیابی به آن است . این سازه ها عموما به صورت از پیش ساخته شده موجودند و این باعث میشود تا اندازه زیادی سرعت کار بالا رود .

به علاوه نصب و انتقال آن هم چندان زمانبر نیست .

کانکس ها قابلیت جابه جایی دارند و این مساله سبب شده است. تا در صورت اقامت موقت ، عوض شدن محیط اشتغال یا سکونت و … بتوانید سازه تان را هم با خود همراه کنید .

ضمن تمام نکات گفته شده درباره مزیت استفاده از کانکس دوبلکس خوب است. بدانید هزینه تمام شده خرید یک کانکس دوبلکس برای شما بسیار کمتر از هزینه ساخت یک سازه با همان امکانات است .

امروزه و با پیشرفت معماری نمای بیرونی سازه های کانکسی بسیار زیبا ساخته میشوند. تا جاییکه در برخی موارد تشخیص این که سازه از کانکس ساخته شده است برای افراد سخت میشود .

بیشتر بخوانیم : کانتینر دوبلکس

سفارشی سازی خرید کانکس دوبلکسسفارشی سازی خرید کانکس دوبلکس

همانطور که گفته شد کانکس یک سازه پیش ساخته است. و اگر قصد استفاده از آن را دارید میتوانید به سادگی با مشاهده مدل های موجود سازه مد نظرتان را انتخاب کنید .

البته در مواردی ممکن است شما سازه ی مورد نیاز و مد نظرتان را میان سازه های از پیش ساخته شده نیابید در این صورت با سفارش دادن سازه دلخواهتان ساخته میشود .

برای این کار باید امکاناتی که در نظر دارید در سازه تعبیه شود . ابعاد مورد نظرتان و همچنین طرح اولیه را به سازندگان ارئه دهید . معماران و کانکس سازان طبق گفته های شما و طرح ذهنی تان نقشه کانکس دوبلکس را ترسیم میکنند. و سپس به ساخت آن اقدام میکنند . (کانتینر مدیریتی)

این کار باعث میشود تا سازه نهایی هر چه بیشتر به چیزی که مد نظر شماست شبیه شود . باید هنگام سفارش کانکس برای ساخت به سازندگان اعلام کنید که سازه قرار است در چه محلی قرار بگیرد و چه استفاده ای از آن شود .

همچنین سازه باید در هر محیطی با هر شرایط اقلیمی ویژگی های خاص خود را دارا باشد. و متریال متفاوتی برای ساخت آن استفاده میشود .

محل قرارگیری خرید کانکس دوبلکسمحل قرارگیری کانکس دوبلکس

توصیه میشود محل قرار گیری سازه را هم با مشورت افراد متخصص انتخاب نمایید . محل قرار گیری سازه باید به گونه ای باشد که امکان رفت و آمد با ماشین تا نزدیکی آن وجود داشته باشد .

استفاده از کانکس دو بلکس را نمیتوان محدود به موارد خاصی نمود . کانکس دوبلکس یک سازه پرکاربرد است و در موارد مختلفی از آن استفاده میشود .

پرکاربرد ترین نوع استفاده از کانکس دوبلکس استفاده به عنوان یک ویلا برای اقامت موقت است . کانکس دوبلکس میتواند در محیط های ساحلی ، جنگلی ، کوهستانی و حتی کویری قرار بگیرد .

علاوه بر کانکس دوبلکس ویلایی بسیاری از افراد از این سازه به عنوان یک محیط اداری استفاده میکنند. و بخش های مختلف یک اداره شامل اتاق ها ، سالن انتظار ، سالن اجتماعات ، آبدارخانه و … را در سازه تعبیه میکنند .

خرید کانکس دوبلکس به عنوان یک محیط آموزشی و با قرار گرفتن بخش های مختلف تحت عنوان کلاس نیز کاربری دیگر این سازه است . از کانکس دوبلکس به عنوان یک محیط فروشگاهی برای ارائه کالا و خدمات نیز استفاده میشود .

به هر صورت اگر با محدودیت فضا مواجه هستید خرید کانکس دوبلکس بهترین گزینه است. چرا که با استفاده از آن شما میتوانید دو برابر فضایی که اشغال شده است را در دسترس داشته باشید .

Buy duplex conex