کانکس مسکونی

کانکس مسکونی یک سازه پیش ساخته است. برای سکونت طراحی شده است و دارای دو حالت است. یکی سکونت گاه سرایداری کوچک. دیگری ویلای پیش ساخته و لوکس، این ویلای لوکس دارای اتاق بندی های متفاوت و ابعاد بزرگ تر است.از این سازه ها به عنوان خانه مسکونی یا سکونت گاه استفاده می شود.

مزایای کانکس مسکونی

معمولا به دو دلیل عمده از این کانکس های مسکونی استفاده می شود. این دلایل عبارت اند از : ساخت سریع، هزینه های مناسب و قابلیت جا به جایی.

دلیل اول را می شود این گونه شرح داد: ساخت و ساز و عملیات های بنایی با روش های سنتی دارای محدودیت هایی است که این محدویت ها در بنا پیش ساخته وجود ندارد. یکی از مهم ترین آن ها محدودیت در زمان است.

همچنین این ساخت وساز هزینه های بالایی دارد. که در استفاده از سازه های پیش ساخته هزینه های تجهیز کارگاه، برچیدن کارگاه ، اسکان کارگران وغیره حذف می شود.

در حین عملیات ساخت و ساز ممکن است مشکلاتی به وجود آید. یکی از این مشکلات این است که ممکن است به دلیل سرمای شدید ساخت و ساز متوقف شود. همچنین در فصل زمستان نیز مشکلات مختلفی به وجود آید.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

کانکس مسکونی

گاهی اوقات هم امکان حمل و جا به جایی مواد اولیه وجود ندارد. همینطور امکان دارد که محل مورد نظر امکان برپایی کارگاه عمرانی را ندارد. در این جا منطقی ترین کار استفاده از کانکس است. این سازه های مسکونی زمان ساخت کمتری دارند. در هر مکانی قابل اجرا می باشند.

در بحث جابه جایی باید بگوییم که در بیشتر مواقع شخصی باغی خریداری کرده است. قصد استفاده موقت از آن را دارد. با توجه به این شرایط و نداشتن مجوز ساخت بهترین راه استفاده از کانکس است.

زمانی که شما یک کانکس پیش ساخته را سفارش دهید یک روزه به محل شما فرستاده می شود. در محل مورد نظر شما اجرا می شود. این سازه های پیش ساخته به فوندانسیون متصل نیستند و قابلیت جا به جایی دارند.

امکانات کانکس مسکونی

این سازه های مسکونی دارای امکانات کامل یک واحد مسکونی هستند. فضاهای داخلی کامل بوده است. دارای بخش بندی و حریم های خصوصی است.از فضاهای موجود در آن می توان مواردی را نام برد مثل:

امکانات کانکس مسکونی

 1. ورودی
 2. کفش کن
 3. اتاق خواب ها با کمد دیواری
 4. آشپز خانه
 5. سرویس بهداشتی و حمام
 6. انباری

تمام این جزییات بستگی به پلان طراحی شده و متراژ سازه دارد. البته باید بدانید تمام امکانات گنجانده شده در آن با توجه به سلیقه مشتری است.

مشخصات فنی سازه های مسکونی

در مورد این مشخصات فنی یا مصالح استفاده شده باید بگوییم که شرایط متفاوتی وجود دارد. برای مثال دیواره های خارجی می توانند از چوب ، ساندویچ پانل ، ورق فولادی و یا تایل های بتنی باشد.

در این شرایط خریدار با توجه به نوع اقلیمی که دارد می تواند انتخاب کند. اما در تمام موارد اسکلت یک سازه از پروفیل آهنی ساخته می شود. (کانکس اداری)

همچنین در اکثر موارد دیوار پوش های داخلی از جنس پی وی سی ساخته می شوند. قابل شستشو هستند. طرح های مختلفی از چوب و کاغذ دیواری دارند. اتصالات این اسکلت ها از نوع جوش ممتد بوده است. اما در سازه های بزرگ معمولا یک خط دوخت نیز قرار می دهند.

داخل کانکس مسکونی

اینکه فضای داخلی یک سازه مسکونی به چه گونه ای است و از چه مصالحی برای ساخت آن ها استفاده می شود سوال مهمی است که ذهن همه را مشغول کرده است.

تصویر نمای خارجی آن در همه سایت های اینترنتی وجود دارد و به همین دلیل تصور فضای داخلی بسیار مهم است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانیم : کانکس انباری

فضای داخلی یک سازه مسکونی

فضای داخلی این سازه های مسکونی از فضای ورودی بعد حال و پذیرایی و همینطور آشپزخانه و سرویس بهداشتی تشکیل شده است.

با توجه به پلان های موجود و متراژ اتاق خواب ها نیز طراحی شده اند. باید در نظر داشته باشید که فضاهای داخلی این سازه ها به گونه ای طراحی شده اند که همانند یک خانه مسکونی کامل هستند.

ورودی اصلی کانکس

ورودی اصلی کانکس

این ورودی اصلی شامل درب ورودی می شود. راه ورودی به داخل کانکس است. معمولا این ورودی و خروجی همراه با یک برامدگی یا فرورفتگی است. این قسمت را کفش کن می نامند.

درب های این سازه ها از نوع ضد سرقت هستند. قفل های مجزا دارند و همچنین مجهز به قفل های شب بند نیز هستند. با توجه به این موضوع دیگر نیاز به استفاده از حفاظ های آکاردئونی نیست.

فضای حال و پذیرایی در کانکس مسکونی

پس ورود و گذشتن از ورودی این سازه ها می رسیم به قسمت حال و پذیرایی. این فضاها معمولا فضای اصلی سازه نامیده می شوند. در این قسمت به طور معمول از مبلمان و تلویزیون استفاده می شود.

در این قسمت پنجره ها باید به گونه ای باشند که نور کافی برای فضا را تامین کنند. اگر کانکس در فضایی قرار دارد که داره منظره زیبایی است، میتوان از پنجره های قدی برای لذت بردن از منظره استفاده کرد. (انواع کانکس)

معمولا در حال این نوع کانکس ها لوستر و آویز های تزیینی نصب می شود. همچنین برای ایجاد یک محیط آرام و دلنشین از چراغ های دیواری استفاده می شود. همینطور فضایی برای نصب کولرگازی، سیم کشی برای آنتن، جا رختی آماده سازی شده است.

آشپزخانه در کانکس مسکونی

در این سازه ها آشپزخانه مجهز به سینک، هود و گاز می باشند.تمام اتصالات و شیر آلات در آن نصب گردیده است. اما متراژ کلی این فضا بستگی به متراژ اصلی کانکس دارد.

اما نکته ای که در تمام پلان ها مشترک است دسترسی راحت از حال و پذیرایی است. بعضی مواقع این آشپزخانه ها دارای کانتر جدا نیز هستند. یکی دیگر از گزینه ها قرار دادن محلی برای یخچال است.

معمولا در فضای این آشپزخانه ها آبگرمکن دیواری نیز تعبیه شده است. برای استفاده از آب گرم دیگر به مشکل نمی خورید و شیر آب گرم در داخل کانکس قرار دارد.

اتاق خواب ها

اتاق خواب ها فضای خصوصی هر کانکس هستند. برای استراحت طراحی شده اند. درب آن ها در قسمت های کناری پذیرایی قرار دارد. مجهز به یک راهروی ورودی هستند. این موضوع باعث می شود تا کمترین دید را داشته باشند.

تعداد اتاق خواب بستگی به سلیقه مشتری و ابعاد کلی کانکس دارد. پنجره ها در این اتاق ها در صورت وجود مناظر باید به گون های باشند که بشود از آن ها لذت برد.

در این سازه ها کمد دیواری ها در اتاق خواب ها قرار دارند. برای اینکه فضای زیادی اشغال نشود از درب های ریلی استفاده می شود. این موضوع باعث می شود تا در هنگام باز و بسته کردن درب ها فضای زیادی اشغال نشود.

حمام و توالت درسازه های مسکونی

در این نوع سازه ها سرویس بهداشتی به گونه ای طراحی شده است که دسترسی آن ها از حال و پذیرایی آسان باشد. معمولا تا حد امکان کنار درب ورودی قرار میگیرند. (کانکس مسکونی)

اما حمام نزدیک و یا در صورت امکان داخل اتاق خواب ها تعبیه می شوند. در متراژهای بزرگ تر میتوان چند حمام و یا توالت داشت. در بعضی سازه ها داخل حمام توالت فرنگی نیز کار گذاشته می شود.

امکانات دیگر کانکس های مسکونی

از دیگر امکاناتی که معمولا در این سازه ها قرار دارد. میتوان به مواردی اشاره کرد مثل:

 1. تانکر دخیره آب
 2. باربکیو یا همان کبابپز
 3. بار
 4. میز بیلیارد یا پیانو
 5. سونا بخار شیشه ای

تمام این ها با توجه به متراژ سازه و سلیقه مشتری قرار می گیرند.

جمع بندی نهایی

عده ای از افراد هستند که به تازگی باغی خریده اند. این افراد ممکن است که زمان و یا هزینه ساخت و ساز را نداشته باشند. در این شرایط پیشنهادما استفاده از سازه های مسکونی است.

با توجه به این که این سازه ها دارای امکانات یک واحد مسکونی کامل هستند به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید. میتوانید با خرید یک کانکس مسکونی از باغ خود برای ییلاق استفاده کنید و از مناظر آن لذت ببرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

فروش کانکس مسکونی

فروش کانکس مسکونی و کانتینر در شرکت ویلا کانکس با بیش از 4دهه تلاش در تولید و عرضه کانکس توانسته گام موثری در صنعت کانکس و کانتینر بردارد. کانکس مسکونی خانه های پیش ساخته ای هستند که در ابعاد بزرگ و کوچک  برای سکونت دائم بکار می روند. فروش کانکس مسکونی می تواند به عنوان خانه سرایداری یا خانه ویلایی در باغ ها مورد استفاده قرارگیرد.

کانکس های مسکونی در انواع و ابعاد مختلفی ساخته می شوند. وقتی اقدام به خرید یک کانکس مسکونی می کنید در کمترین زمان ممکن به محل مورد نظرحما و درآنجا اجرا می شود. ساخت یک بنا سنتی هزینه بالایی وزمان زیادی را نیاز دارد ولی کانکس ها در کمترین زمان ممکن در محل مورنیاز اجرا می شوند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

مزایای کانکس مسکونیمزایای کانکس مسکونی

یکی از اصلی ترین مزیت های فروش کانکس مسکونی، قابلیت جابجایی و مقرون به صرفه بودن آن است. ساخت و ساز به روش سنتی هزینه های بالایی همچون  انبارکردن مصالح، گرفتن کارگر، تجهیزات ساختمانی و… را نیاز دارد. و کارکردن در سرما و گرما شدید باعث متوقف کردن کار می شود.

کانکس ها قابلیت جابجایی و حمل از مکانی به مکان دیگر را دارند. اگر شما ملک و باغی را برای استفاده موقت و تفریح خریداری کرده اید، بهتر است برای ایجاد سکونت در آن از کانکس مسکونی و ویلایی استفاده کنید. زیرا موقع فروش به راحتی می توانید آن را جابجا یا آن را بصورت دست دوم به فروش برسانید.

گاهی نیز شما اجازه و مجوز ساخت و ساز درآن ملک و باغ را ندارید، دراین صورت نیز خریداری کانکس مسکونی بهترین گزینه برای شما می باشد.

فروش کانکس مسکونی در شرکت ویلاکانکس، از مقاومت و دوام بالایی برخوردار است. به گونه ای که دربرابر شرایط محیطی مانند زلزله مقاومت بسیار بالایی دارد و از این رو هنگام زلزله، از کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان استفاده می شود.

انواع کانکس مسکونی

فروش این نوع کانکس درشرکت ویلاکانکس، توانسته انواع کانکس با کاربری های متفاوت را به عرصه تولید و فروش برساند. کانکس های مسکونی کاربرد های فراوانی دارد که در کاربری های متفاوت بفروش می رسد. برای مثال کانکس ویلایی یکی از پرفروش ترین کانکس های شرکت ویلا کانکس می باشد که با امکانات رفاهی و طراحی زیبا بصورت سوئیت و یک ویلا کوچک کاربرد دارد.

 • کانکس ویلایی
 • کانکس پیش ساخته
 • کانکس سرایه داری
 • کانکس دوطبقه
 • کانکس دو اتاقه

فروش کانکس مسکونی

یکی از مزیت هایی که کانکس های مسکونی،بصورت دست دوم است. مشتریان بنا به دلایلی مانند فروش ملک، اقدام به فروش کانکس مسکونی بصورت دست دوم می کنند. شما می توانید با فروختن کانکس خود تا  70درصد اولیه از پول کانکس خود را برگردانید. قیمت کانکس دست دوم به عواملی مانند سلامت سازه، ابعاد و نوع مصالح بکار رفته در آن متفاوت است. امروزه بدلیل نوسانات قیمت فروش کانکس دست دوم می تواند تمام هزینه  کانکس اولیه را برگرداند.(کانکس دو طبقه)

قیمت فروش کانکس مسکونیقیمت فروش کانکس مسکونی

عوامل زیادی روی قیمت و هزینه تمام شده کانکس همچون ابعاد، تجهیزات، امکانات، مصالح بکاررفته و… تاثیرگذار است. با وجود نوسانات و تورم موجود در بازار نمی توان قیمت ثابتی را برای کانکس های مسکونی تعیین کرد.قیمت کانکس براساس طراحی و زیبایی کانکی تعیین می شود. برای مثال کانکس های ویلایی قیمت بالاتری نسبت به کانکس های نگهبانی دارند، چون ازنظر طراحی لوکس و شکیل تر هستند.

برای اطلاع از قیمت های فروش کانکس مسکونی، به قسمت محصولات سایت ویلا کانکس مراجعه کرده یا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

فروش کانکس مسکونی در شرکت ویلاکانکس با بیش از 40 سال سابقه کاری درحوزه تولید و عرضه کانکس، با بکارگیری پیشرفته ترین ماشین آلات و با بهره گیری از مهندسین مجرب توانسته انواع کانکس را به سراسر کشور عرضه کند.

خرید کانکس مسکونی

خرید کانکس مسکونی همان طور که از نامش پیداست یک سازه پیش ساخته برای سکنت کردن می باشد.این سازه پیش ساخته دارای دو حالت کلی می باشد.یکی از این حالات  برای سکونت گاه سرای داری استفاده می شود و کوچک است .اما دیگری مانند ویلاها و منازل لوکس و طراحی می شوند .

این حالت دارای اتاق بندی های متفاوتی همراه با ابعاد های بزرگتری می باشد.از این سازه های پیش ساخته اکثرا در مناطق ییلاقی و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این کانکس های مسکونی مانند خانه های ساختمانی از امکاناتی هم چون  : سیم کشی  و لوله کشی بهره مند هستند.همین طور میتوان در این سازه ها اتاق خواب هایی همراه با کمد دیواری های از جنس ام دی اف به صورت ریلی بسازند.

اشپز خانه های این سازه هم همانند خانه دارای لوله کشی های اب سرد و گرم می باشد . کانتینر همین طور دارای سینک ظرف شویی و اب چکان هایی از جنس استیل است .(خرید کانکس مسکونی)

سرویس بهداشتی های ان سازه ها پیش ساخته از امکاناتی هم چون: دستگاه تهویه هوا  مخزن  مخصوص مایع دستشویی  دستگاه مخصوص خشک کردن دست  همین طور ایینه و شیر الات درجه یک می باشد . البته این سروی سبهداشتی ها هم به صورت ایرانی و هم به صورت فرنگی وجود دارند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

متریال های به کار رفته در این سازه های پیش ساخته مسکونی عبارت اند از :

 • درب و پنجره های دو جداره همراه با محافظ  و یا درب های ضد سرقت برای امنیت بیشتر از سازه
 • اسکلت این سازه از پروفیل های اهنی و شاسی کش های از جنس تیر اهن تشکیل شده اند.
 •  این کانکس های مسکونی دارای عایق بندی های صوتی و حرارتی می باشد
 • دارای دیوار پوش های داخلی از جنس پی وی سی طراحی شده اند .

این دیوار پوش ها قابلیت شست و شویی هم دارند و در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند  . این دیوار پوش ها جلوه زیبایی را به سازه مورد نظر می بخشد.(خرید کانکس مسکونی)

مزایا و معایب سازه های مسکونی

مزایا و معایب سازه های مسکونی

مزایا و معایب سازه های مسکونی

کانکس های پیش ساخته مسکونی دارای مزایا و معایب هایی می باشد که در ادامه مطلب گفته می شود.

قابلیت جا به جایی  :

این سازه ها همان طور که گفته شد قابلیت جا به جایی دارند و به رحتی می توانند ان ها را به مکان های دلخواه انتقال داد و در ان جا نصب کرد . از این رو می توان از ان ها در مکان هایی که امکان ساخت خانه وجود ندارد استفاده کرد .

با دوام بودن :

متریال هایی که در ساخت این سازه یه کار برده شده کیفیت خوبی را به همراه دارند و باعث می شود سازه دوام بالایی را داشته باشد.در برخی از موارد سازه های مسکونی به گونه ای طراحی شده است که در شرایط جوی  و یا اب و هوایی بد دوام خوبی داشته باشد.

حتی این سازه ها را طوری طراحی می کنند در برابر حوادث طبیعی نظیر زلزله  سیل واتش سوزی از مقاومت بالای بر خوردار باشد .مخصوصا در مناطق زلزله خیز که امکان اسیب زیاد است . از این رو در اکثر مناطق زلزله زده با تخریب ساختمان ها  استفاده از کانکس های پیش ساخته مسکونی رواج بسیاری پیدا می کند .

بیشتر بخوانیم : کانتینر ویلایی

سازگار بودن با محیط زیست :

سازه ها را می توان با استفادهاز متریال های سالم دست دوم ساخت.بخاطر همین ساخت این سازه ها همیشه به متریال های جدیدی احتیاج ندارد .در نتیجه سازگاری بیشتری را با محیط زیست دارد . علاوه بر این در بعضی از موارد از مواد بازیافت شده برای تولید کانکس ها استفاده می کنند. (خرید کانکس مسکونی)

سرعت ساختن بالایی سازه :

سرعت ساختن بالایی سازه

سرعت ساختن بالایی سازه

ساختن این سازه ای مسکونی زمان زیادی نمی خواهد در نتیجه در شرایط  و موقغیت های اضطراری نظیر زلزله سیل یا طوفان ها سازه های مسکونی راه حلی عالی برای سکونت افراد در این منطقه می باشد . هم چنین تولید کننه ها می توانند ان خها را خیلی سریع به دست افراد برسانند.

محدودیت در تعداد طبقات سازه :

این سازه های اماده حد اکثر می تواند دو طبقه داشته باشد . از این رو یکی از معایب ان ها داشتن محدودیت در تعداد طبقات ان می باشد .

نفوذ حشرات :

در بعضی از مناطق امکان دارد ساکنین سازه های مسکونی با مشکلاتی هم چون نفوذ حشرات به داخل مواجه شوند .در ین مواقع می توانید از عایق های ضد نفوذ حشرات استفاده کرد.

Buy a residential complex

Rate this post