کانکس پلیس جز یکی از خاص ترین طراحی های کانکس بعد از کانکس ویلایی می باشد. زیرا این طراحی باید از لحاظ امنیتی به صورت کامل در اختیار نیروهای انتظامی بوده و بخاطر همین بهترین شرایط را برای استقرار نیروهای انتظامی فراهم میکنند . چون که پلیس ها نیاز دارند تا در آن مدت زمان طولانی را سپری میکنند و همیشه در خطر حمله قرار دارند.

کانکس پلیس

کانکس جهت استقرار نیروهای پلیس و ماموران نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی کاربرد دارد.از این کانکس در مکانهای مختلفی مانند فرودگاه ها دانشگاه ها ترمینال ها شهرک های صنعتی و محدوده های ترافیکی استفاده میشود.این کانکس ها جهت برقراری امنیت و محافظت از مناطق تحت پوشش پلیس نصب میشود.

یکی از دلیل های استفاده از این کانکس ها فاصله بین ساختمانهای کلانتری و حوضه استحفاظی میباشد. بخاطر همین استفاده از کانکس ها تاثیر مثبتی در روند و عملکرد پلیس داشته است. (کانکس پیش ساخته)

و پلیس ها میتوانند در این مکان ها به وظیفه خود رسیدگی کنند. ظرفیت این کانکس با توجه به ابعاد تولید شده آنها متفاوت است و از دو نفر تا چهار الی شش نفر ظرفیت دارد.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

ابعاد کانکس پلیس

کانکس پلیس

کانکس با ابعاد و اشکال مختلفی تولید میشود که نمونه بارز آن ها به صورت نمای بیرونی از کامپوزیت رنگی و دور تا دور پنجره  میباشد.

یا به صورت دو بال کناری و تاج وسط و نمای بیرونی معمولا از ورق های P.V.C با حاشیه  رنگ کمربندی سبز رنگ به رنگ نیروی انتظامی منقش میگردد. استاندارد ابعاد این کانکس ها 2/50*6به ارتفاع 2/80 میباشند.

این نوع کانکس با یک پارتیشن تفکیک میشود که یک قسمت محل نشست مسولین حراست و قسمت انتهای این کانکس محل استراحت است. این کانکس از امکانات تلویزیون یخچال سینک ظرفشویی و کابینت و اجاق گاز رومیزی و سرویس بهداشتی برخوردار است. و مسولین گرامی با امکانات اولیه که در اختیارشان قرار میگیرند . سعی در برقراری نظم و امنیت  برای شهروندان را دستور کار خود دارند. (کانکس رستوران)

انواع کانکس پلیسانواع کانکس پلیس

کانکس پلیس دارای چند مدل است و با صورت مرسوم استفاده میشود .این کیوسک های ویژه استقرار نیروی پلیسی به سه حالت ثابت یا معمولی  کانکس ضد گلوله و کانکس سیار وجود دارد .که هر کدامشان از جنبه های خاص خود از اهمیت بالایی برخوردارند .حالت سایر دارای چرخدار است و قابلیت جابجایی از جایی به جای دیگر را با استفاده از یدک کش را دارد.

سازه های چرخدار یا همان سیار اکثرا در کنار جاده ها و مکانهای تجمع خودروها و پارکینگ ها در روزهای تعطیل که بار ترافیکی و حوادث در جاده ها افزایش می یابند کاربرد دارند.

کانکس پلیس ثابت

کانکس پلیس ثابت معمولا در تقاطع ها نقاطی وجود دارد . که در آن یک کانکس پلیس به صورت ثابت وجود دارد.این کانکس ها معمولا دارای ابعاد 6*3 متر که در مجموع 18 متر مربع میباشد . و بعضی اوقات هم تا 12*3 یعنی 36 متر مربع وجود دارند.این کانکس ها معمولا دو اتاق مجزا برای بخش اداری  و یک بخش کوچک برای استراحت پرسنل شیفت قرار میدهند.

کانکس ثابت دارای آبدار خانه و سرویس بهداشتی میباشند.بدنه و رنگ این سازه مطابق رنگ سازمانی اداره مورد نظر انتخاب میشود و نحوه قرار گیری پنجره ها باید به صورتی باشد که شخص نگهبانی که درون این کانکس است . دید مناسبی به محیط اطراف داشته باشد. سازه های ثابت اغلب در مناطق مسکونی نصب میشوند . و مثل  یک کانکس است که معمولا دارای اتاق ها و بخش های متعددی است. (کانکس فروشگاهی)

کانکس پلیس سیار یا چرخدارویژگی های کانکس پلیس

کانکس پلیس سیار بیشتر برای استفاده پلیس راه و اداره راهنمایی و رانندگی است . که برای مستقر کردن ایستگاه های کنترل جاده ای مخصوصا در ایام تعطیلات عید استفاده میشود . کانکس سیار معمولا در ابعاد کوچکتر است. سازه های چرخدار یا همان سیار اکثرا در کنار جاده ها و مکانهای تجمع خودروها و پارکینگ ها در روزهای تعطیل که بار ترافیکی و حوادث در جاده ها افزایش می یابند کاربرد دارن.

کانکس سیار دارای دو نوع سانی ساده و یا کاروان ساخته شده است . که در نوع ساده این کانکس فقط دو اتاق دارد که یکی برای پست نگهبان و دیگری برای پست استراحت پرسنل کشیک است . ولی نوع پلیس کاروان از تجهیزاتی مانند سرویس بهداشتی آبدار خانه مخزن اب و اتاق استراحت میباشد.

کانکس پلیس امنیت بالا

کانکس پلیس امنیت بالا در مناطق خاص و شرایط خطرناک مانند مناطق مرزی استفاده میشود. علاوه بر دارا بودن شرایط خاص باید از منابع شارژی مناسب و حتی استفاده از منابع خورشیدی و غیره را برای انجام ماموریت ها یا استقرار نیروهای جهت نگهبانی استفاده شود.حمل این نوع کانکس راحت است و از چالاکی و چابکی خاصی برخور باشد . در غیر این صورت بهتر است از چرخهای تو پر جهت امنیت بالا استفاده کنیم.

بیشتر بخوانیم : کانکس بزرگ

محل نصب کانکس پلیسمزایا کانکس پلیس

محل نصب کانکس و ابعاد آن باید از قبل برنامه ریزی شود و شرایط کامل در نظر گرفته شود . و باید محل نصب آن مورد بررسی قرار بگیرد تا مشکلی برای سرعت عمل ماموران برای انجام وظیفه وجود نداشته باشد.

یکی از امر مهم دیگرکه باید مورد توجه نصب قرار بگیرد . وجود مکانی برای پارک کردن وسایل نقلیه نیروی انتظامیست که شامل ماشین و موتور میباشد.

محل نصب کانکس معمولا در تقاطع های پر رفت و آمد است که میزان ترافیک بالایی را دارند.محدوده بازار ها که کاسب ها و اصنافی ها مانند طلا و جواهر فروشی ها است .

در محدود های مهم ترافیکی مثل ترمینال ها و فرودگاه ها دانشگاه ها و شهرک های صنعتی اصلی ترین محل های نصب کانکس پلیس شهر ها است. (انواع کانکس)

ساخت کانکس پلیس

ساخت این کانکس های پلیس معمولا به دلیل کاربری آن دارای نکاتی است . که در ساخت آن باید مورد توجه قرار بگیره که چند نمونه ازآنها در ادامه مطالب گفته شده .

از نظر ظاهری دارای سقف قوس دار است و از نظر رنگ نمای خارجی کلی کانکس پلیس سفید واگر از نوع کانکس های مناسب راهنمایی و رانندگی بود . دارای دو باند آبی و در قسمت میانی دیواره ها به صورت سرتاسری است.

ساخت کانکس پلیس مخصوص پلیس نیروی انتظامی دارای دو باند سبز است . پنجره ها از دو جداره با ابعاد حداقل 20درصد مساحت دیواره ها و با شیشه های کاملا شفاف است.

معمولا محل قرار گیری کانکس پلیس از طریق یک کرسی چینی کمی از سطح زمین بالا تر است . تا دید مناسب تری برای افسر های نگهبان ایجاد شود.

خرید کانکس پلیس

خرید کانکس پلیس یکی از انواع کانکس پیش ساخته است که، در میان بسیاری از سازمان ها و مجموعه ها این کانکس ها مورداستفاده قرار می گیرند. امروزه ما کمتر مشاغلی را می بینیم که کانکس در آن ورود نکرده است. ما شاهد کانکس پلیس، توسط نیروی انتظامی در مسیرها و جاده ها هستیم، که جزو کانکس های معمولی به حساب می آید.

کانکس پلیس

نیروی انتظامی برای ارائه خدمات بهتر و طی عملیات برای کنترل امنیت شهر با ایجاد کانکس پلیس در سطح شهر باعث شده سرعت عملکرد نیروی انتظامی بیشتر شود، چون ممکن است منطقه عملیات با کلانتری شهر فاصله زیادی داشته باشد. اسکان و اجرا این نوع کانکس باعث شده امنیت شهر بیشتر شود. و نکته دیگر این است که بعضی از مناطق بدلیل کوهستانی،روستایی، صعب العبور بودن، ساخت بنا کلانتری با مشکلاتی همراه است، و بهترین راهکار، اجرا کانکس پلیس در آن منطقه است.(خرید کانکس پلیس)

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب کانکس پلیسمزایا و معایب کانکس پلیس

 • دسترسی راحت
 • صرفه جویی در زمان ساخت
 • اقتصادی بودن آن
 • جابجایی آسان داده
 • مقاوم و دوام کانکس در برابر بلایای طبیعی
 • استفاده برای کاربردهای مختلف نیروی انتظامی
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • عایق صدا و حرارت
 • (کانتینر)

معایب

 • کاهش هزینه هنگام فروش بصورت دست دوم
 • محدودیت طبقه
 • محدودیت حمل و نقل کانکس

قیمت کانکس پلیس

کانکس پلیس نیز مانند کانکس های دیگر، قیمت آن به ابعاد، مواد اولیه آن، نوع ورق، امکانات و تجهیزات و … بستگی دارد و تعیین کننده قیمت کانکس پلیس است. علاوه بر چیزهایی که گفتیم، هزینه نصب و اجرا را نیز در قیمت آن تاثیر دارد. مثلا کانکس ضدگلوله قیمت بالاتری نسبت به کانکس پلیس معمولی دارد.(خرید کانکس پلیس)

برای اطلاع از قیمت کانکس پلیس و انواع کانکس های دیگر به قسمت محصولات سایت ما مراجعه کرده یا مشاورین فروش سایت ما، تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانیم : کانتینر پلیس

ویژگی های کانکس پلیسویژگی های کانکس پلیس

کانکس پلیس بدلیل اینکه بیشتر در مکان هاب جاده ای و کوهستانی اجرا می شود، باید دوام و مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی، داشته باشد.

پوشش بدنه کانکس پلیس، از جنس ورق گالوانیزه است و پوشش ضد زنگی آن باعث شده در برابر آسیب وضربه ، در مدت طولانی مقاوم باشد. کانکس پلیس بگونه ای است که، وجود تجهیزاتی اعم از دوربین مداربسته، رادار، سیستم آنتن و… بسیار ضروری است.(خرید کانکس پلیس)

انواع کانکس پلیس

 • کانکس پلیس ثابت

این نوع کانکس بصورت ثابت در محل مستقرر است. هدف پلیس کنترل عبور و مرور است، پس باید پنجره های کانکس در ابعاد بزرگی ساخته شود.

 • کانکس پلیس دو اتاقه
 • کانکس پلیس سیار

کانکس پلیس سیار دارای چرخ است، بهمین دلیل می توان در هر مکانی آن را اجرا کرد. این کانکس ها میتوانند امکاناتی همچون اتاق استراحت، سرویس بهداشتی، آبدارخانه و… را دارا می باشد. کانکس سیار دارای اهرم میباشد تا موقع جابجایی، به کمک ماشین یدک کش این کار راحتر صورت بگیرد.(انواع کانکس)

 • کانکس پلیس ضد گلوله

این نوع کانکس، برای حفاظت، بیشتر در مرزهای کشور مورد استفاده قرارمی گیرد.

 چگونگی خرید کانکس پلیس

در راستای راه اندازی کانکس پلیس نیروی انتظامی ترجیح می دهد، در کوتاهترین زمان ممکن فضایی را با امکانات کامل برای نیروهای خود محیا کند. در راستای افزایش امنیت، پلیس راهنمایی رانندگی و نیروی انتظامی و سایر مجموعه ها و ارگان ها از کانکس استفاده می کنند. در مرحله اول  باید تمام نکات راجب محل اجرا کانکس مثل شرایط آب و هوایی، موقعیت منطقه و… مورد بررسی قرار بگیرد.(خرید کانکس پلیس)

در مرحله دوم نقشه کانکس، نوع درب و پنجره، کاربری کانکس، امکانات و تجهیزات کانکس و… طراحی شود. نوع ورق و مصالح بکار رفته کانکس باید مطابق با شرایط آب و هوایی منطقه باشد، تا در آن شرایط مقاومت و طول عمر بالایی داشته باشد. تمام نکات گفته شده در خرید و قیمت تمام شده کانکس پلیس تاثیرگذار است.

پلیس راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی با راه اندازی کانکس پلیس در سطح شهر، جاده و… توانسته گام موثری در امنیت کشور و سرعت عملکرد خود، بردارد.

 

Rate this post