کانکس

این سازه ها شبیه به اتاقک هایی هستند که با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع کاربری ساخته می شوند. مزایا و ویژگی های زیادی که کانکس ها دارند باعث شده تا مورد توجه قرار بگیرند.

کانکس ها به دو صورت ساخته می شوند یا به صورت پیش ساخته یا با طراحی و سلیقه خریدار.

مزایای کانکس :

 1. مقرون به صرفه و کاملا اقتصادی: از آنجا که این سازه ها فاقد مصالح ساختمانی و سنتی هستند، بسیار کم هزینه تر از یک سازه ساختمانی میباشند. این کانکس ها را میتوان بعد از اتمام کار اجاره داد و یا بفروش رساند .

  مزایا کانکس

 2. قابلیت جابجایی: این نوع کانکس برای مشاغلی که جابجایی های مداوم دارند یا پروژه هایی که به لحاظ مکانی امکان ساخت یا اجاره واحدهای ساختمانی در آنها وجود ندارد، بسیار کارآمد است.
 3. مدت زمان کوتاه ساخت: این سازه ها نیاز به پی و بنایی و گچکاری و نقاشی و … واحدهای ساختمانی ندارند و در کمترین زمان ساخته و آماده نصب میگردند.
 4. ماندگاری و عمر طولانی: این سازه های پیش ساخته شده در برابر حوادث طبیعی مانند طوفان، آتش سوزی، سیل و زلزله تا حد قابل قبولی دارای پایداری و مقاومت هستند.
 5. مقاوم در برابر زلزله: از آنجا که در طراحی و ساخت کانکس ها از مصالح سبک استفاده میشود، بنابراین در زمان زلزله تا حدی از انسانها محافظت می شود .

کانکس ها دارای عایق صوتی و حرارتی است و در داخل آن امکان نصب کابل تلفن، ایجاد شبکه اینترنت و وایرلس وجود دارد.این کانکس ها  از ساندویچ پانل یا pvc ساخته می شوند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

انوع کانکس ها

کانکس مسکونیانواع کانکس

کانکس مصنوعی یک سازه پیش ساخته است. این نوع سازه ها برای سکونت استفاده می شود. این نوع سازه های پیش ساخته در دو حالت مورد استفاده قرار می گیرند:

 • سکونت گاه سرایداری
 • ویلای پیش ساخته لوکس

این سازه ها دارای ابعاد متفاوتی هستند. از آن ها برای سکونت به عنوان خانه استفاده می شود. استفاده دیگری که دارد به عنوان سکونت گاه ییلاقی در باغ ها است.

امروزه به دلیل هزینه های بالای ساخت وساز واستفاده از یک ییلاق مناسب مردم به استفاده از این نوع کانکس مسکونی روی آورده اند. این موضوع در اروپا و استرالیا بیشتر از نقاط دیگر ج

هان مشاهده شده است.

این کانکس های مسکونی تمام امکانات یک واحد کامل را دارند. در آن ها سرویس بهداشتی، آشپزخانه، اتاق خواب و حتی فضاهای دیگری نیز تعبیه می شود.

سیستم برق کشی و لوله کشی مناسبی دارند. سرمایش و گرمایش در آن ها تنظیم شده است. عایق صدا سرما و گرما دارند. نکته مهم و قابل ملاحظه در این نوع سازه ها استفاده از سلیقه شما در طراحی آن ها است.

کانکس خدمات شهری

کانکس خدمات شهری

در این کانکس ها خدمات مختلف اجتماعی و شهروندی  ارائه می شود را در داخل فضای شهری دارند که از مهمترین آنها ایستگاه های دوچرخه ، کیوسک های دستگاه خودپرداز بانکی ، اهدای خون ، ارائه مشاوره های پزشکی و عرضه محصولات فرهنگی می باشد.

با توجه به این موضوع که برای این سازه کاربری های متنوعی می توان تعریف کرد. در ابعاد مختلف ساخته و تولید می شود. در این مورد نمی توانیم ابعاد ثابتی در نظر بگیریم. در کانکس پیش ساخته هم ابعاد بر اساس استاندارد ها ساخته می شود.

سازه هایی که به عنوان خدمات شهری از آن ها استفاده می شود در محلی قرار می گیرند که شما تعیین می کنید. این نوع سازه ها می توانند از جنس های :

 1. گالوانیزه
 2. صفحات پانل ساندویچی
 3. فایبر گلاس
 4. کامپوزیت

و غیره ساخته شوند.

نکته بعدی که در این کانکس ها اهمیت دارد. محل قرارگیری درب و پنجره است. محل نصب درب و پنجره ها با توجه به نوع کاربری بسیار متفاوت است. برای مثال یک کانکس پلیس تفاوت های زیادی با یک کیوسک فروش روزنامه دارد.

به دلیل اینکه این سازه های خدمات شهری در اماکن های پر رفت آمد قرار میگیرند. لازم است که نمای بیرونی زیبایی داشته باشند. به این صورت زیبایی بصری شهر هم آسیب نمی بیند.

انتخاب رنگ کانکس

البته انتخاب رنگ آن ها با توجه به ارگانی انتخاب می شود که از این نوع سازه استفاده می کند. مثلا کانکس های پلیس به رنگ سبز و سفید هستند. یا راهنمایی رانندگی از سفید و آبی استفاده می کند.

این نوع سازه ها دارای مزایای مختلفی نیز هستند. در برابر حوادث غیر مترقبه مقاوم هستند. امنیت سازه پیش ساخته به طور کامل تامین می شود.

در کوتاه ترین زمان ساخته می شود. پس تولید به سرعت می توان از آن استفاده کرد. در ساخت این نوع سازه ها هیچ گونه محدودیت در انتخاب طرح و رنگ وجود ندارد.

کانکس کارگاهیکانکس کارگاهی

کانکس ساده کارگاهی به طور کلی جزو پر کاربرد ترین کانکس های پیش ساخته است. در تمام کارگاه های عمرانی و ساختمانی برای استقرار کارگران از این کانکس ها استفاده می شود.

امکانات آن ها به صورت سالنی است. نسبت به دیگر کانکس های پیش ساخته دارای قیمتی مناسب می باشد. این کانکس ها در دو حالت سنگین و سبک تولید می شوند. هر کدام از این حالت ها برای کارگاه های کوتاه مدت و بلند مدت تولید می شوند.

کانکس های کارگاهی سنگین از مصالحی با کیفیت و بسیار مقاوم ساخته می شوند. به علت این که در ساخت آن ها از آهن آلات سنگین استفاده شده است. آن ها را سنگین می نامند.

برای کارگاه های عمرانی بلند مدت بسیار مناسب است. به این صورت که بخواهید بعد از اتمام یک کار کار بعدی را شروع کنید. با استفاده از این سازه ها با یک بار هزینه پروژه های متعددی را انجام می دهید.

سازه های کارگاهی سبک برای استفاده های چند ماه با کمترین هزینه ساخته می شوند. در استفاده از این نوع سازه ها معمولا بعد از اتمام پروژه دیگر نیازی به آن ندارید. در این صورت می توانید آن را به عنوان یک سازه دست دوم بفروشید و مقداری از سرمایه خود را برگردانید.

استفاده از این سازه ها بسیار مقرون به صرفه است. با وجود این که در ساخت آن ها از مصالح سبک استفاده می شود اما تا دو سال بدون نقص کار می کنند. اما نکته مهم این جاست که اگر در شرایط مناسبی نگه داری شوند. عمر مفید آن ها افزایش پیدا می کند.

کانکس نگهبانی

این نوع  سازه دارای ابعاد کوچک  است و برای مستقر شدن نگهبان یا پرسنل حراست در ورودی مجموعه ها و شرکت ها استفاده می شود  و شرایط به اینصورت می باشد که نگهبان به تمامی جهات دید کامل دارد و تا میتواند کل محدوده  شرکت یا مجموعه را تحت نظرداشته باشد.کانکس نگهبانی

سازه های نگهبانی هم در دو نوع سبک و سنگین ساخته می شوند. نوع سبک آن برای استفاده در کارگاه های عمرانی است. عملکرد این سازه به گونه ای است که محل استقرار یک نفر برای کنترل ورود و خروج مصالح و ماشین آلات است.

از نظر مصالح بسیار سبک هستند. زمان استفاده از آن ها بسیار کوتاه است. این سازه ها با هزینه ای بسایر پایین ساخته می شوند. استفاده از آن ها مقرون به صرفه می باشد.

کانکس های نگهبانی سنگین نیز از نظر ظاهر شبیه به مورد قبلی است. با این تفاوت که برای استفاده های طولانی مدت تولید می شوند. در ساخت آن ها از مصالح سنگین استفاده می شود. این نوع مصالح مقاومت بالایی دارند.

استفاده از این سازه ها به صورت طولانی مدت است. خریدار با هدف این که سازه مدت زیادی عمر مفید داشته باشد آن را انتخاب می کند.

کانکس اداری

این نوع کانکس سازه ای پیش ساخته است. به عنوان دفتر کار یا اتاق مهندسین از آن استفاده می شود. همچنین برای استقرار مدیران یک پروژه می توان به راحتی از آن استفاه کرد.

این سازه ها مجهز به پلانهای متفاوتی هستند. با توجه به این موضوع هر سازمان یا اداره ای بنا به نیاز خود و تعداد پرسنل خود از آن ها استفاده می کند. البته لازم به ذکر است که نوع خدمات نیز در آن ها بسیار مهم است.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب کانکس اداری تاثیر گذار است. محل استفاده آن ها است.

برای نمونه اگر قرار باشد یک سازه بر روی پشت بام قرار بگیرد. یا به عنوان یک طبقه به ساختمان اضافه شود. با زمانی که قرار است داخل یک محوطه قرار بگیرد بسیار مفاوت است.

کانکس فروشگاهی

نوعی دیگر از این سازه های پیش ساخته نوع کانکس فروشگاهی است. کاربرد این سازه ها برای کیوسک های خدمات شهری است. این کانکس ها از نظر طراحی و تولید با دیگر سازه ها تفاوت زیادی دارد.کانکس فروشگاهی

همچنین امکانات این سازه ها و جزئیات تولیدی با کانکس پیش ساخته ویلایی تفاوت های زیادی دارد. معمولا این کانکس ها در ابعاد کوچک تری تولید می شوند.

خدماتی که با استفاده از این کانکس ها انجام می شود شامل:

 1. فست فود

با استفاده از این نوع سازه ها برای فست فود می توان کسب و کار خوبی راه اندازی کرد. می توان با استفاده از کانکس متحرک یا سیار یک فست فود سیار داشت. در این صورت شما می توانید سازه ی خود را به نقطه ای که می خواهید منتقل کنید.

 1. باجه بلیط فروشی

این نوع کانکس را در شهر های مختلف زیاد دیده ایم. فضایی کوچک جهت استقرار یک نفر برای فروش بلیط. جلوی این سازه دارای یک پنجره کوچک است. از طریق آن پول و بلیط رد و بدل می شود.

 1. کیوسک روزنامه

این نوع کانکس در جای جای شهر وجود دارد. کانکس هایی حدود 6 متر برای فروش رونامه و دیگراقلام مورد نیاز.

 1. مطبوعاتی است.

برای امنیت این کانکس ها معمولا از کرکره های برقی استفاده می شود. برای زیبایی آن نیز از ورق های کامپوزیت استفاده می شود. همچنین استفاده از هالوژن های خارجی به زیبایی این سازه ها کمک می کند.

بیشتر بخوانیم : کانکس بزرگ

کانکس مدرسهکانکس مدرسه

اگر سری به نقاط کمی محروم کشور بزنید این کانکس ها را مشاهده می کنید. این نوع سازه ها برای منطق عشایری یا زلزله زده استفاده می شود. با توجه به نوع کلاس و تعداد دانش آموزان دارای ابعاد مختلفی است.

از ساختاری دو لایه تشکیل شده است. در بین این لایه ها عایق های حرارتی و هایق های صدا قرار دارد. با وجود این عایق ها دانش آموزان در برابر سرما و گرما محفوظ می مانند.

کانکس سرویس بهداشتی

محال است تا به حال کانکس سرویس بهداشتی را ندیده باشید. همه ما میانگین یک بار از این کانکس ها استفاده کرده ایم. این نوع را می توان یکی از پرکاربرد ترین نوع سازه ها نام برد.

آن ها می توان به راحتی در معابر مختلف مانند مساجد، پارک ها و غیره قرار داد. این نوع سازه در واقع یک کیوسک کوچک است. دارای چاه توالت، حمام و گاها به صورت سرویس کامل استفاده می  شود.

از این سازه ها بیشتر در پروژه های ساختمانی برای استفاده کارگران استفاده می شود. دارای دو نوع سبک و سنگین هستند.

مجهز به سیستم برق کشی، لوله کشی و شیر آلات استاندارد هستند.

کاربری دیگر این نوع سازه ها برای استفاده در باغ یا حیاط ویلا است. البته در نقاط دیگری از شهر به خصوص در جاده ها شاهده این سازه ها بوده اید.

مزایای کانکس پیش ساختهمزایا کانکس

برای استفاده راحت از این کانکس ها بهتر است با مزایا و معایب آن آشنا شوید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مقاومت در برابر زلزله

یکی از مهم ترین مزایای این سازه مقاومت آن در برابر زلزله است. مقاومت یک سازه در برابر زلزله با وزن آن رابطه معکوس دارد. به این معنی که هر چه وزن بیشتر باشد مقاومت آن کمتر می شود.

با توجه به این موضوع در طراحی و ساخت این سازه ها دز مصالح سبک استفاده می شود. با استفاده از این مصالح میزان می تخریب اتفاق میفتد.

عملرد این سازه ها در برابر زلزله به گونه ای است که با موج همسو می شود. حتی اگر این موضوع را در نظر بگیریم که امکان تخریب وجود داشته باشد . به علت سبک بودن مصالح خطر جانی انسان را تهدید نمی کند.

یکی دیگر از نکاتی که در مقاومت مهم است. مربوط به سازه های دوبلکس است. این نوع سازه ها به دلیل دو طبقه بودن نیاز به مقاومت بیشتری دارند.

با توجه به این موضوع طبقه اول از طریق اسکلت به فوندانسیون متصل می شود. با استفاده از این روش مقاومت این سازه در باد های شدید یا طوفان تضمین می شود.

قابلیت ترمیم و باز سازیقابلیت ترمیم و بازسازی

قابلیت ترمیم و باز سازی به صورت ساده یکی از مهم ترین مزایای این سازه ها است. با توجه به این موضوع و در صورت ایراد بعد از استفاده می توانید به راحتی آن را تعمیر کنید.

در صورتی که بخشی از سازه چه در بدنه خارجی و یا چه در بدنه داخلی نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.  به راحتی می توان هر بخش را جداگانه و با هزینه های بسیار کم بازسازی و تعمیر کرد. می توان سازه را مانند روز اول نو و سالم کرد .

در زمینه ترمیم باید بدانیم که اگر استاندارهای لازم رعایت شود عمر سازه شما بیشتر می شود. نکته مهم دیگر این است که حتما بتوانید از گزینه تعمیر در محل استفاده کنید.

این موضوع باعث می شود تا هزینه های جا به جایی نداشته باشید. البته برخی از تعمیرات جزیی را می توانید با استفاده از یک تعمیرکار ساده انجام دهید. اما تخریب هایی نیز وجود دارد که نیازمند تیم فنی می باشد.

در این صورت استفاده از گزینه تعمیر در محل کا را برای شما ساده می کند.

قابلیت فروش

یکی دیگر از نکات مهم در این سازه ها قابلیت فروش آن ها است. با استفاده از این توانایی زمانی که نیازی به آن ندارید ، می توانید بخشی از سرمایه خود را برگردانید.

به دلیل پایین بودن قیمت ، کانکس دست دوم این روزها طرفدار زیادی دارد. این گزینه جزو مزایایی است که هیچ سازه سنتی آن را ندارد.

قابلیت جا به جایی

قابلیت جا به جایی و حمل و نقل یکی از ویژگی های مهم این سازه ها می باشد. در مواردی که امکان ساخت بنا  و یا ساختمان جدید وجود ندارد بسیار کاربردی هستند. یک کانکس پیش ساخته را می توان به راحتی حمل کرد.قابلیت جا به جایی کانکس

از این قابلیت می توان برای فروشگاه های سیار یا فست فود های سیار استفاده کرد. به این صورت که آن ها مدام در حال جا به جایی هستند. چنین قابلیتی در سازه های ساخته شده از مصالح سنگین بنایی مقدور نبوده.

در موضوع جا به جایی نکته ای وجود دارد. در مورد سازه های دوبلکس باید بگوییم که امکان جا به جایی وجود ندارد. به دلیل این که برای مقاوم بودن آن سازه به فوندانسیون متصل می شود امکان جا به جایی وجود ندارد.

در سازه های بزرگ نیز برای جا به جایی باید از روش چند دوقلو استفاده شود. در این روش کانکس شما به صورت دو یا چند قلو ساخته می شود. به این صورت می توانید آن را جا به جا کنید.

جمع بندی نهایی

گاهی اوقات پیش می آید که زمان و موقعیت کافی برای ساخت و ساز به روش سنتی را ندارید. برای استفاده بهینه از زمان و کاهش هزینه های مصرفی میتوانید از کانکس استفاده کنید.

این نوع سازه ها برای همه نوع فعالیتی آماده استفاده می باشد. با توجه به نوع استفاده و کاربری شرایط و مزایای مخصوصی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.