کانتینر آماده

کانتینر آماده همان طور که از نامش مشخص است کانتینری است که به صورت آماده در کار خانه های کانتینر سازی تولید شده اند. این سازه ها در ابعاد ها و طرح های مختلفی ساخته می شوند و آماده حمل و بار گیری هستند. تا سازه پیش ساخته مورد نظر را به مقصد برسانند.

اکثرا شرکت های پیمان کاری، ساختمانی، خدماتی، شهرداری ها، پروژه ها، نیروهای مصلح و (کانکس) مواردی دیگر زمانی که نیاز فوری داشته باشند می توانند از این سازه های آماده استفاده کنند.

سازه های آماده و یا پیش ساخته یکی از بهترین روش ها برای جایگذاری کردن در انواع ساختمان هایی همچون :تجاری، مسکونی، فروشگاهی و غیره می باشد.

در این سازه ها  از مصالح سبک و مستحکم استفاده می کنند و همچنین سرعت اجرای سازه ها را هم زیاد می کند. یکی دیگر از مهم ترین دلایل استفاده از این سازه های پیش ساخته مقاومت بالای مصالح و صرفه جویی از نظر زمانی می باشد. از طرفی دیگر جا به جایی کانتینر های پیش ساخته به سهولت امکان پذیر است.

این سازه های پیش ساخته در ابعاد های 4  متری، کانتینر هایی در ابعاد 6 متری، 8 متری، 10 متری و کانتینر های آماده 12 متری موجود هستند. کانتینر هایی مانند کانتینر های سرويس بهداشتی، کانتینر های آماده مخصوص نگهبانی، سازه های پیش ساخته چرخدار و دیگر سازه ها  در کار خانه های کانتینر سازی آماده تحویل هستند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

مشخصات کانتینر های آمادهمشخصات کانتینر های آماده

سازه های یپش ساخته یا همان آماده سقف و دیوار ها و همچنین کفی این سازه ها به طور یک پارچه از جنس پروفیل های erw. فولاد سنگین طراحی شده است. ابعاد این سازه های آماده 40 در40 و 80 در 40متر به صورت مشبک می باشند.

در تمامی قسمت های پایینی سازه های پیش ساخته از قیر پاشی استفاده کرده اند. تا بتواند از نفوذ حشرات ریز و درشت به داخل کانتینر ها و همچنین نفوذ رطوبت به داخل جلوگیری کند.

این نوع از سازه های پیش ساخته از شاسی کشی های مستحکم و بسیار مقاوم طراحی شده اند. این شاسی ها به صورت موازی با پل های عرضی از تیر آهن های ipe. استاندارد ساخته شده اند. این تیر آهن ها در سایز های12 و 16 و 18 و 20 موجود هستند که متناسب با ابعاد سازه مورد نظر می باشد.

نماهای قسمت های بیرونی این کانتینر های پیش ساخته طراحی شده از ورقه های گالوانیزه می باشند. (کانکس فروشگاهی) که به صورت سخت و فرم دارد هستند. رنگ این ورقه های گالوانیزه کوره ای رنگ الکترو استاتیک می باشد. ضخامت ورقه ها هم. 0.5 میلی متری هستند.

نما های سقف کانتینر های آماده هم از ورقه های گالوانیزه می باشند که به طور ساده طراحی شده اند. ضخامت این هم 0.5 میلی متر است. همچنین سقف این کانتینر ها هم علاوه بر این که از ورقه های گالوانیزه ساخته شده اند از ایزوگام مربوطه هم استفاده می کنند.

عایق دیوار ها و سقف سازه های آماده از شیت های پلی استایرن ساخته شده که این شیت ها به صورت فشرده و مقاوم طراحی شده اند. همچنین در برابر هرگونه سرد صدایی و در برابر گرما و سرما به داخل جلوگیری می کند. ضخامت این عایق ها هم 40 میلی متری می باشند.

بیشتر بخوانیم : کانکس فروشگاهی

مشخصات فنی در کانیتنر آمادهمشخصات فنی در کانیتنر آماده

ورقه های قسمت بدنه و سقف کانتینر  آماده به وسیله پرچ های آلمینیومی پرچ های فولادی سر پهن طراحی می شوند. فاصله های آن ها از یک دیگر بسیار کم است. در قسمت های اور لب ورقه ها یا نبشی ها از تسمه کوبی استفاده شده است.

برای کف درون سازه های پیش ساخته از تخته های استاندارد ام دی اف استفاده کرده اند. همچنین می توان برای کف این کانتینر های آماده از تخته های فابریک هم استفاده کنند که دارای صخانت 13 تا 16 میلی متر هستند.

این کف پوش ها در برابر لغزش و یا سرو صدایی بسیار مقاوم و از استحکام بالایی بر خوردار می باشند. کفی این سازه ها به صورت ضد آب طراحی می شود تا بتوانید هر موقع که خواستید آن ها را به راحتی بشویید

قسمت های داخلی دیواره ها کانتینر مورد نظر و همین طور سقف های سازه آماده از تایل های پی وی سی که دارای روکش می باشند. و یا شیت های ام دی اف پوشیده می شوند. این شیت های ام دی افی به در خواست خود خریدار محترم بستگی دارد. (کانتینر پیش ساخته)

درب و پنجره های سازه های پیش ساخته تلفیقی از پروفیل های آلمینیومی می باشد. که رنگ آن ها الکترو استاتیکی می باشد. این ها به طور مشبک با یراق آلات و همین طور شیشه های رنگی رفلکسی و یا ساده هستند.

این درب و پنجره ها دارای توری هایی در قسمت بیرونی درب و پنجره ها نصب می کنند.  از این توری ها را برای این که حشرات موذی به داخل ورود پیدا نکند استفاده می کنند.  و یا همین طور از ورود  گرد و غبار به داخل سازه جلوگیری می کند. این توری ها با چسب های سیلیکونی چسبیده شده اند.

امکانات کانتینر های آمادهامکانات کانتینر های آماده

سازه های پیش ساخته و یا همان کانتینر های آماده از امکاناتی همچون آشپز خانه، سرویس بهداشتی، حمام، اتاق خواب  را دارا می باشند.

آشپز خانه های این سازه ها از امکاناتی مانند لوله های آب گرم و سرد، کابینت های ام دی افی و یا کابینت های فلزی با طرح های ام دی افی  ساخته می شوند. این کابینت ها هم به صورت دیوار یو هم به صورت زمینی قابل نصب می باشند. همچنین در آشپز خانه از سینک ها همراه با آب چکان های تمام استیل موجود است.

سرویس بهداشتی های این سازه ها از امکاناتی همچون آیینه، هواکش برقی، خشکن دست، مخزن هایی مخصوص مایع دستشویی و همین طور توالت های فرنگی و ایرانی بر خوردار است. همچنین در سرویس بهداشتی ها و حمام این سازه ها از شیر الات با جنس درجه یک استفاده کرده اند. (کانکس آماده)

در داخل سازه ها ی آماده چراغ های روشنایی فلورسنت زوجی مشبک استفاده کرده اند. چراغ های بیرونی آنی کانتینر ها هم دارای حفاظ  لگراند می باشد. همچنین از کلید و پریز های برقی استفاده شده است که این پریز ها همراه با فیوز های مینیاتوری حرارتی می باشند.

همان طور که گفته شد این سازه های پیش ساخته کاربرد های مختلفی دارند مثلا کانتینر آماده مسکونی. کاربرد این نوع از سازه های آماده برای همه ی افراد مخصوصا افرادی که علاقه مند به سفر هستند. و یا به طور دائم در سفر آمد بسیار مناسب می باشد.

انواع کانتینر های آمادهانواع کانتینر های آماده

کانتینر های یپش ساخته مسکونی دارای امکاناتی که مشابهی با یک ساختمان مسکونی هستند. حتی می‌ توان شما را در برابر شرایط هوایی و یا حوادث طبیعی همچون زلزله و سیل و.. در امان نگه دارد. کانتینر های ویلایی هم نوعی از کانتینر های مسکونی می باشد که در انواع مختلفی ساخته می شوند.

نوع دیگر از این سازه های آماده پیش ساخته، سازه های یپش ساخته فروشگاهی است. این سازه نوعی از سازه های خدماتی شامل فروشگاهی می باشد. این نوع سازه در مقایسه با کانتینر های ویلایی و کانتینر های مسکونی در ابعاد کوچکتری تولید می شوند. (کانکس رستوران)

می توان شامل کار برد های متفاوتی از جمله کانتینر های بلیت فروشی، فست فودی، رستورانی، مطبوعات و… باشد. همچنین می توان برای این سازه های فروشگاهی از کرکره های برقی برای امنیت بیشتر استفاده کرد. همینطور می تواند شامل نور پردازی هایی هم باشد تا در شب نمای زیباتری را داشته باشد.

Rate this post