کانتینر کوچک

کانتینر کوچک یکی از ابزارهای انتقال کالا و محصولات در سیستم حمل و نقل جهانی می­باشد. به دلیل گنجایش قابل توجه و مقاومت این سازه در شرایط ویژه محیطی و نفوذناپذیری در مقابل آب، بیشتر برای حمل و نقل­های دریایی مناسب دیده شده است. کانتینر سفارشی یکی از محصولاتی است که جدیدا و به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد و توانسته در مدت بسیار کمی از چنان محبوبیتی برخوردار شود.

یونیت، “کانتینرهای تغییر کاربری شده” باعث کاهش و صرفه­جویی در هزینه­های برآورد شده شرکت­های حمل و نقلی کوچک می­شوند. بخاطر انعطاف­پذیری بالای این محصولات، یک انتخاب مناسب و بهینه برای مشاغل کاربردی و نوبنیاد
می­باشند. کانتینر از نظر کاربرد دارای انواع مختلفی می­باشد. هر نوع از این کانتینرها مختص به استفاده­ی کالای خاصی
می­باشند. نود درصد از ناوگان کانتینرهای موجود در جهان دارای استاندارد و اندازه­های خاص هستند که از طول 8 تا56 فوت متغیر می­باشند. (کانکس)

بر اساس آماری که در سال 2012 ارایه شد حدودا 80 درصد از کانتینرهای موجود در دنیا استانداردهای کانتینر 20 فوت و

کانتینر 40 فوت می­باشند. هرچند آمریکا و کانادا از کانتینر 45 فوت و کانتینر 53 فوت استفاده می­کنند. این کانتینرها به صورت مستطیلی شکل با درب در یک طرف می­باشند که از فولاد ضد زنگ راه راه و نیز با تخته­های سه لایه در کف کانتینر ساخته شده­اند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

کانتینرها یکی از کالاهای صنعتی عادی می­باشد که اگر بصورت دقیق آن­ها را بررسی کنید حیرت زده خواهید شد. کانتینرها یکی از بزرگترین تجهیزات صنعتی استاندارد بر روی زمین هستند. هر ساله 1.6 میلیارد تن بار توسط کانتینرهای باری در سراسر دریا جبجا می­شوند. هر نقطه دنیا این کانتینرها یافت می­شوند.

برخی از دلایل استفاده از کانتینر برای حمل و جابجایی کالا

 • محافظت کالا و بار در برابر باران و آفتاب و رطوبت  و…
 • استفاده بهتر از فضای وسیله حمل و نقل کشتی و قطار
 • جابجایی آسان کانتینر در محوطه­های بزرگ مانند بنادر و …
 • محافظت کالا در برابر سرقت و دزدی در طول مسیر جابجایی و انتقال کالا
 • تخلیه آسان و بارگیری بسیار راحت کانتینر
 • چک کردن بار و شمارش درست و راحت در گمرک و بنادر
 • (کانتینر اداری)

فرایند ساخت کانتینر کوچکفرایند ساخت کانتینر

در فرایند ساخت کانتینر به طور معمول از ورقه های فولادی استفاده می­شود. هر کدام از ورق­ها پس از برش، فرم دهی و در نهایت طبق نقشه به یکدیگر جوش داده می­شوند. کف کانتینرها نیز از جنس ورق فولادی ساخته می­شود اما یک کفی چوبی بر روی آن قرار می­گیرد تا فرایند جابجایی کالا ساده شود. همچنین کف کانتینرها طوری ساخته می­شود تا به نوعی ضد آب باشد.

کانتینر کوچک

اتاقک­های کوچکی که به صورت پیش ساخته مورد استفاده قرار می­گیرند. این کانتینرهای کوچک موارد استفاده زیادی دارند. این سازه ها در دو مدل مختلف ثابت و متحرک ساخته می شوند. این نوع سازه ها به دلیل سبکی و قابلیت جا بجایی مورد توجه انواع فعالیت­ها قرار میگیرند. این سازه­ها به صورت پیش ساخته تولید می­شوند. اجرای این سازه­ها در محل اتفاق میفتد. می­توانید با توجه به کاربری مورد نیاز خود ابعاد و طراحی مورد نیاز خود را تعیین کنید.

 

برخی از انواع کانتینر حمل و نقل و انبار کالا

 • کانتینر همه  منظوره یا General Per pose

به این نوع سازه ها کانتینر های خشک و یا معمولی گفته می شود که پر کاربرد ترین در جهان هستند. این مدل از کانتینرهای دارای فضای بسته و ضد آب هستند که تغییرات آب و هوا نمی­تواند تاثیر خاصی بر روی تجهیزات موجود در آن بگذارد. از این کانتینرهای می­توان برای جابجایی بیشتر کالا ها و انبار آن ها استفاده نمود. (انواع کانتینر)

 • کانتینر کفه ای یا Flat Rackکانتینر کفه ای یا Flat Rack

ساختار این کانتینرها از یک کفه و دو دیواره تشکیل شده است. که در صورتی که از آن استفاده نشود می­توان دیواره­ها را بر روی کفه اصلی جمع نمود. این مدل ساده ترین نوع کانتینر است و از آن بیشتر برای جابجایی کالاهایی استفاده میشود که تغییرات آب و هوایی و باران تاثیرات چندانی بر روی آن نگذارد. برای مثال می­توان با استفاده از این مدل کانتینر وسایل نقلیه مانند ماشین­ها و یا سازه­های صنعتی را جابجا نمود. همچنین به دلیل باز بودن دو طرف این کانتینر می­توان تجهیزاتی با عرض بیشتر از عرض کانتینر را نیز توسط آن جابجا نمود.

 • کانتینر سر باز یا بدون سقف Open Top

این مدل از کانتینر برخلاف کانتینر کفه­ای، دارای دیواره­های کامل است اما سقف برای آن تعریف نشده است. از این کانتینر میتوان برای جابجایی محموله­هایی با ارتفاع بلند استفاده نمود. این سازه ها در ابعاد 20 فوت و 40 فوت تولید می شوند.

 • کانتینر دو در یا دو طرفه Double Door

این مدل از کانتینر که به کانتینر تونلی نیز معروف است. همانند کانتینرهای معمولی است با این تفاوت که به جای یک در از دو طرف دارای درب است. این کانتینر بیشتر مناسب انبار کالا و دسترسی بهتر به محموله است زیرا کاربر می تواند از دو طرف به کانتینر دسترسی داشته باشد. گفتنی است این مدل از کانتینر علیرغم وجود یک درب اضافی در مقابل تغییرات آب و هوایی عایق بوده و کاملا قابل اطمینان است. (کانکس کوچک)

 • کانتینر یخچالی یا سردخانه ایکانتینر یخچالی یا سردخانه ای

زمانی که کالای مورد نظر برای جابجایی مواد غذایی، میوه و سبزیجات و یا موادی حساس باشد که باید در دمای پایین نگهداری شود از کانتینر یخچالی یا کانتینر سردخانه ای استفاده می­شود. به دلیل عایق بندی دو لایه ای که این نوع سازه ها دارند می­توانند دمای داخل را زیر صفر و بر روی یک عدد مشخص تنظیم کند. کمپرسور این کانتینر برقی بوده و می­توان آن را به ژنراتور برق متصل نمود. از این کانتینر می­توان به عنوان سردخانه سیار نیز استفاده نمود.

ویژگی و کاربرد کانتینر کوچک

 • ناهموار و بادوام: مواد تمام استیل، ساختار کاملا جوش داده شده، ضد ضربه، ضد آب، ضد باد، نسوز و ضد زنگ.
 • حفاظت از محیط زیست و صرفه­ جویی در مصرف انرژی: آن را خارج کرده و بدون هیچ­گونه زباله عملیاتی استفاده کنید. تا ده سال قابل بازیافت است و سازگار با محیط زیست و صرفه­جویی در انرژی است.
 • ترکیب انعطاف­پذیر: از چندین کانتینر منزل می­توان به دلخواه اشکال و اندازه­های مختلف خوابگاه­های کارکنان، دفاتر مدیریت، اتاق­های جلسات موقت، خوابگاه­ها، آشپزخانه­ها، حمام­ها و غیره را ترکیب کرد و بسیار سریع است.
 • جداسازی و مونتاژ مناسب: کانتینر خانه یک ساختار یکپارچه است، که میتواند به سرعت توسط جرثقیل به مقصد منتقل شود. در سایت مرتفع شده و در همان روز به آنجا منتقل میشود. جداسازی قطعات ساده­تر است. می­توان آن را مستقیماً از بین برد. همه وسایل زندگی را می­توان با هم جمع کرد. (کانتینر پلیس)
 • جابجایی آسان: کل کانتینر خانه را می توانید در هر زمان با کامیون بالابر به هر موقعیتی که می­خواهید منتقل کنید..

امنیت کانتینر به چه معناست؟امنیت کانتینر به چه معناست؟

قبل از آنکه وارد مشخصه‌های امنیتی کانتینرهای حمل و نقل شویم، لازم است که ابتدا مشخص کنیم که منظور از امنیت چیست. با درنظر گرفتن یک رویکرد سیستماتیک به درک آنچه در امنیت کانتینر نقش دارد، می‌توانید به یک کانتینر امن­تر و پرداخت هزینه‌ی کمتر با حذف تجهیزات غیر ضروری دست یابید. منظور امنیت فیزیکی کانتینر است. امنیت فیزیکی کانتینر بر روی اثاثیه‌ی داخل کانتینر تمرکز دارد و بحث آن از امنیت کامپیوتری و امینیت ملی جدا است.
در این منظور امنیت دو هدف اصلی و مشترک دارد:

 • محافظت از اموال: محافظت از خود کانتینر و اموال داخل آن (یا افراد داخل آن) از سرقت و یا آسیب‌های خارجی.
 • منع دسترسی: دور نگه داشتن افراد نامناسب از اموال داخل کانتینر.

ارزیابی امنیت کانتینر کوچک

یک کانتینر هرچقدر هم که دارای استحکام باشد برای محافظت از اموال شما کافی نیست. به همین دلیل است که کانتینر باید در انبار کانتینری قرار گیرد. در این انبار از کانتینر با روش­های مناسب به بهترین شکل محافظت می­شود و امنیت کامل برای متعلقات شما فراهم می­شود. (کانتینر دوبلکس)

5/5 - (1 امتیاز)