کانکس انباری

این نوع کانکس انباری به عنوان انبار در واحد های مسکونی ، واحد های تولیدی، صنعتی و کارگاه های عمرانی و ساختماتنی است. نوع و ابعاد و نحوه کاربری کانکس ها همه بر طبق نیاز شما تعیین می شود.

برای مثال در واحد های مسکونی این نوع سازه ها به عنوان انباری در پشت بام یا پارکینگ یا حیاط خانه ها استفاده می شود. با ما همراه باشید تا چند نمونه از پر کاربرد ترین های آن ها را توضیح دهیم.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

کانکس انباری

ساخت انواع کانکس انباری

برای همه افراد چه در خانه و چه در محل کار اتفاق افتاده تا برای قرار دادن وسایلی نیاز به انباری داشته باشند. این موضوع به خصوص در واحد های کوچک آپارتمانی بسیار مشهود است. در بیشتر آپارتمان ها فضایی به عنوان انباری ساخته نشده است.

ما در اینجا سازه هایی را معرفی می کنیم که این کاربری را برای شما دارد. این سازه کانکس انباری نامیده می شود. با روش ها و مصالح مختلفی ساخته می شود. میتواند نیاز شما به همچین فضایی را تامین کند.(انواع کانکس)

البته همانطور که در ابتدای متن گفته شد این نوع سازه ها کاربری متفاوتی دارند. فقط مختص خانه یا آپارتمان نیستند. از این سازه ها به راحتی می شود در کارخانه ها و کارگاه ها و غیره نیز استفاده کرد.

ساخت کانکس انباری در واحد مسکونی

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که واحد آپارتمانی خریداری کرده اید که فاقد انباری باشد . یا ابعاد انباری آن به گونه ای باشد که نیاز شما را برطرف نکند. در این شرایط می توانید از کانکس انباری استفاده کنید.

میتوانید آن ها در پارکینگ یا پشت بام و یا حیاط خود قرار دهید. در ادامه نحوه ساخت و اجرای آن ها در هر یک از موقعیت ها توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

ساخت انباری روی پشت بامکانکس انباری روی پشت بام

یکی از محل ها برای اجرای مناسب این سازه های انباری پشت بام است. به دلیل اینکه در پشت بام ها فضای بدون استفاده زیادی وجود دارد. به راحتی می توانید کانکس خود را در آن جا قرار دهید.

در هنگام ساخت کانکس برای پشت بام ها باید جهت گیری و وزش باد ها در نظر گرفته شود. در صورت امکان میتوان این سازه را به محل مناسبی از ساختمان متصل کرد. این موضوع باعث می شود تا درهنگام وزش بادهای شدید سازه شما آسیب نبیند.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد این سازه و پشت بام : تداخل نداشتن با تاسیسات ساختمان است. باید مراقب باشید این کانکس ها حتی نزدیک به سیستم خنک کننده ساختمان هم نباشند. به دلیل اینکه مانع تهویه مناسب آن ها می شوند.

ساخت انباری در حیاط

حیاط هم یکی از فضاهایی است که به طور معمول می توان کانکس را در آن ساخت. حیاط مزایای بهتیر نسبت به پشت بام دارد. برای مثال اگر بخواهیم کالا و یا وسیله ای را روی آن قرار دهیم نیازی نیست تا روی بام برویم.

یا اگر حجم وسیله شما بزرگ باشد امکان بردن به پشت بام مقدور نیست. اگر انباری شما در حیاط باشد به راحتی می توانید این کار ها را انجام دهید.

در این حالت توجه داشته باشید این کانکس ها در محلی مناسب قرار بگیرد تا موجب مخدوش شدن زیبایی و یا از بین رفتن فضای سبز موجود نشود. همینطور باید مانع دسترسی برای اهالی ساختمان ایجاد نشود.(کانکس مسکونی)

کانکس انباری ساده

این سازه برای استفاده در خانه های مسکونی با ابعاد 1.5 در 2 متر است. این نوع کانکس دارای یک درب و سیستم برق کشی است. یک اتاق پبش ساخته حساب می شود. خریدار می تواند در آن قفسه هایی تعبیه کند.

این مدل انباری ساده ترین نوع در واحد های مسکونی است. اما در واحد های صنعتی معمولا از ابعاد بزرگ تری استفاده می شود.

کانکس انباری آمادهکانکس انباری آماده

این نوع سازه ها برای کسانی که زمان زیادی برای ساخت کانکس ندارند تعبیه شده اند. کسانی هستند که میخواهند در کمترین زمان یک انباری ساده داشته باشند. در این شرایط استفاده از این کانکس ها بسیار مناسب است.

البته باید بدانید این سازه برای کسانی مناسب است که امکان جا به جایی یا انتقال آن را به مکان مورد نظر داشته باشند. مثلا برای کسانی که بخواهند کانکس انباری را به پشت بام منتقل کنند مناسب نیست. در این شرایط باید از روش مخصوص پشت بام استفاده کنند.

کانکس انباری پیش ساخته

تمام سازه ها یا انباری ها معمولا به دو صورت ساخته می شوند. این سازه ها یا به صورت پیش ساخته و آماده هستند. یا با توجه به طراحی مشتری ساخته می شوند.

در ساختمان های مسکونی که فضاهای محدودی دارند از سازه های پیش ساخته استفاده می کنند. به گونه ای که فقط این سازه را به محل مورد نظر منتقل می کنند. با توجه به نیاز خود از آن به عنوان انباری از آن استفاده می کنند.

بیشتر بخوانیم : کانکس ویلایی

کانکس انباری برای کارگاه عمرانی

اکثر کارگاه های عمرانی و ساختمانی و همینطور شرکت های تولیدی برای تجهیز کارگاه خود به انباری نیاز دارند. از این انباری ها برای نگه داری ابزار آلات استفاده می شود. استفاده از این سازه های انباری این مشکل را حل می کند.

با توجه به نیاز کارگاه و کاربری سازه ابعاد مشخص می شود. بعد از ساخت سازه به  کارگاه منتقل می شود. اگر با توجه به همه شرایط بستری برای حمل سازه فراهم نبود. میتوان مانند ساختمان های مسکونی سازه را همان جا اجرا کرد.

وقتی برای یک کارگاه عمرانی سازه انباری ساخته می شود، بهتر است در آن قسمتی برای بایگانی اسناد وسایلی که وارد و یا خارج می شوند تعبیه شود. درب و قفل ها باید به گونه ای باشند که امکان سرقت از آن ها وجود نداشته باشد.(کانکس انباری)

قیمت کانکس انباریقیمت کانکس انباری

هزینه ساخت یک کانکس انباری با توجه به مساحت، شرایط ساخت و نوع مصالح استفاده شده تعیین می شود. برای مثال ممکن است دو سازه با ابعاد یکسان قیمت متفاوتی داشته باشند. این موضوع به این دلیل است که مصالح استفاده شده در آن متفاوت است.

کانکس انباری دست دوم

برخی مواقع هستند که افراد از پس هزینه خرید کانکس ها بر نمی آیند. در این شرایط میتوانید از کانکس های دست دوم استفاده کنید. زمانی که شما برای کوتاه مدت قصد استفاده از کانکس خود را دارید. می توانید بعد از استفاده آن را بفروشید.

مشخصات فنی کانکس های انباری

 1. جنس اسکلت اصلی و شاستی از پروفیل های فولادی سنگین
 2. جنس اسکلت دیواره ها وسقف از پروفیل های فولادی سنگین
 3. جنس اسکلت داخلی و پارتشین کانکس دکوراتیو از پروفیل های فولادی سنگین
 4. جنس  کلیه اتصالات اسکلت از نوع جوش ممتد در نقاط مختلف با الکترود اما نوع حرفه ای می باشد
 5. دیواره ها از نوع پانل و یا ورق گالوانیزه با دانسیته بالا
 6. نمای سقف  از ورقهای گالوانیزه طرح سفال می باشد.
 7. ورقهای بدنه وسقف به وسیله پرچ آلومینیومی وفولادی نصب می شوند
 8. جنس کف داخلی کانکس از ام دی اف
 9. جنس درب ورودی اصلی وپنجره ها upvc
 10. استفاده از سیم نمره استاندارد
 11. نصب چراغ روشنایی
 12. نصب کلید وپریز
 13. کانکس اداری

مزیت های انباری پیش ساخته یا کانکس انباری

قابل جابجایی وانتقال هستند .مزایا کانکس انباری

این نوع کانکس این قابلیت را دارد که در محل مثل پشت بام قطعات آن از هم جدا شوند و در محل دیگری نصب شوند . در این صورت از نظر اقتصادی هم به صرفه خواهد بود .

مقاوم بودن در برابر حوادث طبیعی

این نوع از کانکس ها با توجه به اینکه از مواد ومصالح سبک و قوی ساخته شده اند در برابر حوادث غیر مترقبه  مثل زلزله، آتش سوزی، سیل ایمن هستند که وقوع چنین حوادثی آسیب چندانی به آنها وارد نخواهد کرد.(کانکس پیش ساخته)

خاصیت عایق

در کانکس های انباری به دلیل اینکه بر روی پشت بام ساختمان ساخته می شوند باید از بهترین عایق هااستفاده شود و در برابر رطوبت، حرارت و همچنین صدا بسیار مقاوم میباشند بنابراین پوسیدگی و یا خوردگی در آنها بسیار پایین می باشد. کانکس انباری به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری وسایل به شمار می روند.

وزن سبک

مهمترین مزیتی  که موجب می شود این سازه نسبت به سازه های دیگر وزن بسیار سبک آنهاست و این به دلیل موادی است که برای ساخت این نوع کانکس ها استفاده می شود . اگر ساختمان هایی که این سازه ها بر روی آنها اجرا می شود استحکام خوبی نداشته باشند باز هم  قدرت تحمل کانکس ها را دارند.

طول عمر بالا

این نوع در پشت بام استفاده می شوند و مدام در معرض نور خورشید و بارندگی هست از مواد عالی ساخته می شوند و طول عمر بالایی دارند .

قابلیت شستشو

این نوع کانکس قابلیت شست وشو دارند و با اینکار آسیبی به آنها وارد نمی شود .

خرید کانکس انباری

خرید کانکس انباری نوعی کانکس مخصوص مکان هایی می باشد  که امکان ساخت بنای سنتی را ندارد. این مدل کانکس ها  از نظر کیفی و نوع ساخت تا حدود زیادی با تولید کانکس های پیش ساخته  دیگر متفاوت است.

کانکس انباری معمولا در پشت بام خانه ها، حیاط ها و پار کینگ ها  مورد استفاده قرار میگرد. کانکس انباری را می توان  به صورت تک تک و یا به صورت  چند تایی  برای ساکنان یک مجتمع ساختمانی طراحی کرد.

کانکس انباری به نوعی یک کانکس اجرا در محل به حساب می آید  چون انتقال یک کانکس برروی پشت بام ساختمان مثلا در طبقات ۴ به بعد سخت می باشد.

کانکس های انباری فضای بهینه و کافی را جهت نگهداری و انبار کردن انواع محصولات و کالاها فراهم می آورد. کانتینر هم چنین  برای این کانکس ها عایق بندی مختلفی متناسب با نوع کالای ذخیره شده از قبیل لوازم الکترونیکی ، مواد غذایی ، دارویی، بهداشتی و یا لوازم پزشکی تدارک دیده می شود.

این سازه ها می توانند توسط جرثقیل به منزل و یا محل مورد نظر شما انتقال یابد  در همان جا مونتاژ یا دمونتاژ شود.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

انواع کانکس انباری

انواع کانکس انباری

انواع کانکس انباری

کانکس انباری پیش ساخته:

این کانکس های پیش ساخته هم جهت جبران کمبود فضا در ساختمان هایی است که از ساخت انباری صرف نظر شده ساخته می شوند و یا در پشت بام و یا در حیاط مستقر می گردند که نیازمند اجرا در محل می باشد.(خرید کانکس انباری)

کانکس انباری ساده:

جهت ساختمان های مسکونی انباری هایی با فضای کوچک و مفید با ابعادی بنا به درخواست مشتری می باشد. و بسته به نیاز و سلیقه خریدار امکاناتی از قبیل قفسه بندی نیز می توان به آنها اضافه کرد.

کانکس انباری آماده:

جهت صرفه جویی در زمان خریداران این کانکس ها از قبل طراحی و ساخته شده اند اما امکان حمل این کانکس ها به پشت بام وجود ندارد.

کانکس انباری برای کارگاه های عمرانی:

کارگاه های ساختمانی و هم‌ چنین شرکت های تولیدی صنعتی در مواقعی جهت تجهیز کارگاه و یا گسترش کار نیاز به فضای انباری دارند تا وسایل و ابزار آلات و یا مصالحی که در روز های آینده قرار است مورد استفاده قرار گیرد را در آن جای دهند.

در این شرایط  کانکس انباری یکی از راه حل ها برای این مسئله می باشد. که با توجه به نیاز هر کارگاه ساختمانی و یا شرکت تولیدی ابعاد آن مشخص می شود. و پس از ساخت به محل انتقال می یابد.(خرید کانکس انباری)

هنگامی که کانکس انباری برای یک واحد صنعتی تولیدی و یا کارگاه عمرانی ساخته می شود. بهتر است فضایی برای مستقر شدن  انباردار و بایگانی اسناد مربوط به ورود و خروج به انبار برای آن در نظر گرفته شود. و همین‌ طور درب و قفل ها باید به گونه ای ساخته شوند که امکان سرقت از آنها در زمان هایی که انبار دار در آن حضور ندارد نباشد.

مزایای کانکس انباری:

مزایای کانکس انباری

مزایای کانکس انباری

 1. دارای عایق صوتی و حرارتی
 2. قابلیت مونتاژ و دمونتاژ در محل مورد نظر
 3. صرفه جویی در زمان نسبت به ساخت بنا به روش سنتی
 4. مقاوم در برابر فشار
 5. قابلیت افزایش متراژ کانکس
 6. مقاوم در برابر خوردگی
 7. مقاوم در برابر زلزله
 8. ضد زنگ
 9. خرید کانتینر انباری

مشخصات فنی کانکس انباری

اسکلت سازه های  انباری پیش ساخته از پروفیل آهنی در ابعاد ۵۰ * ۵۰ می باشد . از سوی دیگر هم ، جنس شاسی این گونه از سازه پیش ساخته با کاربری انباری هم از نوع پروفیل آهنی می‎باشد.

جنس مصالح سقف و دیواره های سازه انباری از  فایبر سمنت  می باشد.که دارای عایقی از نوع پلی استایرن که متشکل از یونولیت، پلی استایرن، چسب پلی اورتان می باشد. ضخامت این عایق ها  در حدود ۴ سانتی متر است.(خرید کانکس انباری)

برای متصل کردن اسکلت و شاسی سازه انباری از جوش کاری استفاده می‌ کنند . یکی از محاسبات  این نوع از اتصالات در همه نوع کانکسی از جمله کانکس انباری آن است. که می توانند این کانکس پیش ساخته را بر مبنای قابلیت هایی که دارد. توسط ماشین های بزرگ نظیر جرثقیل ها و تریلی ها  آن ها را جا به جا کنند.

برخی اوقات هم می شود برای اتصال بدنه اصلی سازه پیش ساخته انباری ، آن را از طریق پیچ و مهره به هم اتصال دهید . یکی از دیگر مزیتی که این سازه ها دارند این است که می توانند در مواقع جا به جایی پیچ و مهره های آن را از یک دیگر جدا کنند و مجددا در مکان دیگر آن ها را به یک دیگر وصل کنند.

Buy a warehouse

Rate this post