کانکس بزرگ

تصوری در بین عموم مردم رواج دارد که کانکس ها، سازه هایی با ابعاد کوچک هستند .که برای مصرف با فضای کم مورد نیاز است، در حالی که این تصور کاملاً غلط بوده است . کانکس بزرگ در بازار موجود است که در ابعاد بزرگ تر از ۴۰ متر مربع ساخته می شوند.

این کانکس ها معروف به کانکس بزرگ می باشند. و همانطور که از اسم آن ها مشخص است برای فضا هایی کاربرد دارند که متراژ بزرگی وجود دارد.

 

کسب وکار ها یا افرادی به این کانکس ها نیاز دارند که به سازه ای سبک،‌ متحرک، ارزان تر از سازه های ثابت و نسبتاً بزرگ تر از کانکس های موجود. و متداول و همچنین نسبتاً‌ کوچک تر از سازه های ثبات فولادی و بتنی نیاز دارند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

کاربرد های کانکس بزرگ

کاربرد کانکس بزرگ

کاربرد هایی مانند:

  1. اداری
  2. کمپ های کارگاهی
  3. ‌ دفتر پروژه های عمرانی و ساختمانی
  4. رستوران و فروشگاه های بین راهی و بین شهری
  5. ‌ مدرسه برای مناطق دور افتاده
  6. ویلا های شخصی
  7. سازه هایی برای نیرو های پلیس

که هر کدام از آن ها ویژگی ها ساختمانی مخصوص خود را دارند.

سازه های بزرگ اداری

سازه های کانکس بزرگ اداری نیاز به اتاق های زیاد برای کارکنان و پخش های مختلف مانند سالن پذیرش و اتاق آبدار خانه نیاز دارند. سازه های مدرسه ای نیاز به دو الی سه کلاس دارند.

همچنین دفتری برای دبیر و مدیر دارند، سازه های ویلایی شخصی از پیش ساخته نیازمند اتاق خواب های زیاد و متنوع برای سلایق مختلف اعضای خانوار می باشند . و همچنین نیاز به اتاق هایی چون آشپزخانه، پذیرایی و سرویس بهداشتی دارند.

سازه ای بزرگ پروژه ای

سازه های کانکس بزرگ کمپی و پروژه ای به مراتب به اتاق کمتری نیاز دارند ولی به علت تعداد پرسنل زیاد در یک اتاق به اتاق هایی با ابعاد بزرگ نیاز دارند. سازه های فروشگاهی و رستورانی ساده تر بوده و تقریبا به سه نوع اتاق آشپزخانه، سالن اصلی و سرویس بهداشتی نیاز دارند.

سازه های اداری یا مدرسه ای یا پروژه ای علاوه به موارد ذکر شده گاها نیاز به اتاق همایش یا کنفرانس دارند. تا در آن کارکنان و کارمندان و یا دانش آموزان و دبیران در آن جمع شوند و از سخنرانی ارائه شده استفاده کنند. (کانکس آماده)

همانطور که ذکر شد فضای زیاد و قابلیت ایجاد اتاق های زیاد در این نوع کانکس ها باعث شده است. که کاربرد های زیاد و متنوعی داشته باشد که مواردی از آن ذکر شد.

طریقه ساخت و مواد اولیهطریقه ساخت و مواد اولیه

نوع ماده برای ساخت این نوع کانکس ها متفاوت است و دست مشتری برای انتخاب مصالح کاملاً باز است. اما دو نوع از  این مصالح معروف تر و کارا تر از بقیه هستند.

یکی استفاده از نوع ساندویچ پنل برای دیواره ها و  استفاده از سرامیک برای کف ها است. که می توان به یقین گفت که بهترین کیفیت است ولی تنها ایراد آن هزینه نسبتا بالای آن است که می توان از آن چشم پوشی کرد.

زیرا که طول عمری که این کیفیت به کانکس بزرگ شما می دهد هزینه آن را در بلند مدت جبران خواهد کرد و از این جهت صرفه اقتصادی برای مشتری دارد. (کانکس سرویس بهداشتی)

نوع دوم متریال ساخت این نوع کانکس بزرگ برای دیواره ها از ورقه گالوانیزه و برای کف آن از جنس کف پوش تخته ای استفاده می شود. که هزینه اقتصادی و به صرفه ای دارد ولی طول عمر آن نسبت به ساندویچ پنل به مراتب کمتر است.

همچنین برای محیط های دارویی و غذایی می توان دیواره ها وکف را از ورقه ای از جنس استیل پوشاند. تا محیط استریل و بهداشتی فراهم کرد و دارو ها یا غذا ها فاسد نشوند.

ساخت این نوع کانکس های بزرگ در دو نوع مختلف ایجاد می‌ شود .که هر کدام از آن ها معایب و مزایا مخصوص خود را دارند.

بیشتر بخوانیم : کانکس مدیریتی

روش های ساخت کانکس های بزرگ

اولین مدل ساخت این کانکس های بزرگ،‌ ساخت در محل نصب یعنی اینکه اجزای اولیه کانکس را فراهم کرده ایم. و به محل نصب منتقل کنیم و سپس صفر تا صد ساخت کانکس را در آن محل ایجاد کنیم.

همانطور که می بینیم این مدل در درجه اول مناسب دیده می شود. حتی با دید تخصصی می توان مزایا فراوانی را شرح داد. ولی تنها و بزرگ ترین نقطه ضعف این نوع از ایجاد کانکس ها این است که این کانکس های بزرگی که با این روش ساخته شده است قابلیت حمل راحتی ندارند.

به همین علت است که اصلاً در محل نصب، ساخته می شوند. یعنی اینکه شما اگر بخواهید کانکس را جا به جا کنید، قادر نخواهید نبود چنین کاری را انجام دهید.

عملاً این نوع ایجاد ها فرق چندانی با سازه ثابت ندارد. البته که نسبت به هزینه و سبکی و ابعاد به صرفه تر از سازه های ثابت هستند. ولی مهم ترین ویژگی کانکس ها یعنی جا به جایی راحت  و سریع را برخوردار نیستند.

مزایای ساخت سازه های بزرگ در محلمزایا کانکس بزرگ

از مزایا ساخت کانکس بزرگ در محل ساخت می توان به این موارد اشاره کرد. که در ساخت این کانکس ها دست طراح باز بود.

میتواند هر نوع طرحی را بدهد البته لازم به ذکر است که طرح های این کانکس ها مانند سازه های ثابت از پیش از ساخت کشیده می شوند و سپس شروع به ساخت می شود.

مصالح استفاده شده در این نوع از ساخت کانکس های بزرگ زیاد و متنوع است. و شما می توانید با انواع مصالح و مشخصات فنی با دست باز انتخاب کنید. این به معنای دست باز در ایجاد سیستم های گرمایشی  و سرمایشی، تهویه هوا، جنس دیواره ها و کف آن است. (کانکس انباری)

روش ساخت دوقلو

نوع دوم ساخت کانکس بزرگ، ‌ساخت به صورت جدا از هم در محل ساخت و روی هم قرار دادن اجزای این سازه ها به مانند پازل در محل نصب است که این روش به روش دو قلو نیز شهرت دارد .

از مزایا این روش می توان به سبکی و اجزا و قابلیت حمل سریع و راحت آن برخلاف ساخت یکپارچه نام برد. جنس و مصالح ساخت این نوع سازه معمولاً از نوع ساندویچ پنل است و کف آن ها هم می تواند سرامیکی نیاز باشد.

به عبارتی شما می توانید از بهترین مصالح برای ساخت این نوع کانکس ها استفاده کنید. هر چند که نسبت به نوع یکپارچه دست شما برای انتخاب مصالح و مشخصات فنی دیوار ها و کف بسته تر است. ولی با این موجود می توانید از بهترین این مصالح استفاده کنید.

همچنین متناسب با این که در چه شرایط آب و هوایی می خواهید کانکس خود را نصب کنید می توان آن ها را عایق کرد. اگر شما در شرایط خشک و صحرایی هستید. می توان آن را نسبت به گرد و غبار و اگر در شرایط مرطوب شمالی هستید میتوانید نسبت به رطوبت عایق کنید.

در تمام این سازه های اصول اساسی و پایه ای مهندسی رعایت شده است. یعنی اینکه این سازه ها نسبت به گرما و صدا عایق بوده اند و همچنین ضد زلزله هستند. و در برابر زلزله هایی با شدت بیشتر از ۸ ریشتر مقاوم هستند.

از سایر مشخصات فنی این کانکس های می توان به قابلیت نصب انواع سیستم ها سرمایشی از قبیل پنکه و انواع کولر آبی و گازی و انواع سیستم ها گرمایشی نام برد . که آسایش همانند سازه های ثبات را برای کاربر فراهم می کند.

قیمت کانکس های بزرگقیمت کانکس بزرگ

هزینه و قیمت کانکس های سفارشی را نمی‌ توان با لیستی از قیمت ها مشخص کرد زیرا با توجه به متراژ و متریال و مصالح سازه و نوع طرح آن قیمت ها متنوع است . و بایستی پس از ساخت قمیت کانسکس ساخته شده اعلام گردد.

در کل اگر شما به دنبال ساخت سازه ای نسبتاً بزرگ در حدود ابعاد ۴۰ متر مربع هستید و نمی خواهید هزینه سازه های ثابت بتنی و فلزی را پرداخت کنید . و همچنین قابلیت حمل راحت و سبکی آن برای شما مهم است.‌ کانکس های بزرگ می تواند پیشنهاد مناسبی برای شما باشد تا با استفاده از این نوع کانکس ها نیازتان رفع شود و از آن لذت ببرید.

Rate this post